Najnowsza wersja Denuvo złamana. Marvel’s Avengers i Mafia: Definitive Edition zostały spiracone

Najnowsza wersja Denuvo złamana. Marvel’s Avengers i Mafia: Definitive Edition zostały spiracone

Kolejne wersje zabezpieczeń antypirackich Denuvo bardzo szybko obierane są za cel przez grupy pirackie, dlatego niektóre wersje tego oprogramowania potrafią opierać się zakusom hakerów naprawdę długo (jak na standardy branży), inne zaś zostają błyskawicznie złamane. W ubiegłym tygodniu doszło do zcrackowania kilku gier korzystających z Denuvo i wygląda na to, że tytuły chronione najnowszą wersją tego DRM nie mogą się dłużej czuć bezpieczne. Hakerom udało się bowiem złamać gry Marvel’s Avengers i Mafia: Definitive Edition, czyli dwie z najnowszych produkcji wykorzystujących Denuvo w jego najbardziej aktualnej wersji. Tym samym, spodziewać możemy się w najbliższym czasie wysypu na pirackich serwisach tytułów z tym zabezpieczeniem.

Hakerom udało się złamać gry Marvel’s Avengers i Mafia: Definitive Edition, czyli dwie z najnowszych produkcji wykorzystujących Denuvo.

Marvel's Avengers

Nie da się ukryć, że w ostatnich kilku miesiącach wielu wydawców udawało się uchronić swoje gry przed zakusami piratów, właśnie dzięki wykorzystaniu najnowszej wersji Denuvo. To już jednak przeszłość i dopóki nie doczekamy się nowszej wersji tego antypirackiego oprogramowania, spodziewać można się, że hakerzy wezmą szybko za cel produkcje, których wciąż nie udało się złamać. Na liście znajdują się takie gry jak: F1 2020, Crysis Remastered, Star Wars: Squadrons, FIFA 21 czy Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, czyli wiele popularnych tytułów, na które wielu graczy, niezwyczajnych do kupowania gier, zapewne już ostrzy sobie zęby.

Ciekawe czy teraz, kiedy hakerom udało się obejść Denuvo w Marvel’s Avengers i Mafia: Definitive Edition, wydawcy tych gier, czyli Square Enix i 2K Games, zdecydują się na usunięcie z nich Denuvo. W obecnej sytuacji to zabezpieczenie DRM szkodzi bowiem jedynie osobom, które zdecydowały się na zakup legalnej kopii gry. Jak powszechnie wiadomo Denuvo potrafi niekorzystnie wpływać na wydajność naszego systemu, choć nie we wszystkich grach jest to odczuwalne. Ciekawi nas przede wszystkim, czy po ewentualnym usunięciu Denuvo z Marvel’s Avengers dostrzegalna będzie tu poprawa wydajności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza wersja Denuvo złamana. Marvel’s Avengers i Mafia: Definitive Edition zostały spiracone

 0