Najnowsza wersja Skype zwiększyła limit rozmów grupowych

Najnowsza wersja Skype zwiększyła limit rozmów grupowych

Microsoft potwierdził wprowadzenie nowej stabilnej wersji popularnego komunikatora Skype, która zawiera dość istotną nowinkę. Od teraz możemy bowiem bez problemu przeprowadzać grupowe wideo rozmowy z maksymalnie 50 uczestnikami, co wcześniej było dostępne przez pewien czas wyłącznie w testowym wydaniu programu. Domyślnie Skype umożliwiał połączenie się z 25 osobami, z kolei teraz aplikacja Microsoftu staje się niejako liderem, gdyż przebija pod tym względem FaceTime pozwalające na rozmowy z maksymalnie 32 użytkownikami. Aby zagwarantować poprawną obsługę tak dużych wideokonferencji amerykańska firma zmodyfikowała powiadomienia grupowe - przed wprowadzeniem poprawek każdy dostawał dzwonek po rozpoczęciu połączenia, natomiast obecnie Skype wygeneruje specjalne komunikaty systemowe.

Od teraz Skype umożliwia przeprowadzenie rozmów grupowych z nawet 50 osobami.

Najnowsza wersja Skype zwiększyła limit rozmów grupowych

To nie jedyne nowości wprowadzone przez Microsoft w ostatnich miesiącach. Inną równie praktyczną rzeczą jest funkcja rozmywania tła podczas rozmów. W praktyce program zniekształci tło widoczne za osobą znajdującą się przed kamerą, dzięki czemu nasz znajomy nie zobaczy, co skrzętnie ukrywamy na przykład w pokoju czy biurze. Przydaje się to szczególnie w przypadku drugiej opcji, gdzie siedzący za nami współpracownicy mogą nie życzyć sobie udostępniania ich wizerunku osobom trzecim. Ponadto w ubiegłym roku Skype przeszedł szereg innych zmian, chociażby pod względem wyglądu samego komunikatora. Do tego dodano coś, co już technologiczną nowinką od dawna nie jest, czyli nagrywanie rozmów oraz reakcja na wiadomości rodem z Messengera od Facebooka.

Wydaje się jednak, że pomimo regularnych aktualizacji Skype lata świetności ma już za sobą. Dziś korzystają z niego głównie przedsiębiorcy i grupka zwykłych użytkowników chcących komunikować się np. z rodziną, ale nawet ci coraz częściej sięgają w tym celu po wspomniany już komunikator Facebooka. Z kolei wiele regionów na świecie korzysta z innych konkurencyjnych dla Skype rozwiązań i to właśnie one cieszą się tam największą popularnością. Do idealnych przykładów można zaliczyć istniejący od 2009 roku WhatsApp, co prawda w Polsce najpewniej ustępuje on popularnością Skype'owi, lecz w Stanach Zjednoczonych posiada znaczącą bazę użytkowników.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza wersja Skype zwiększyła limit rozmów grupowych

 0