Najnowsze dane sprzedaży Xbox One. Konsola Microsoftu wciąż za PS4

Najnowsze dane sprzedaży Xbox One. Konsola Microsoftu wciąż za PS4

Poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży dwóch gigantów branży konsolowej, czyli Microsoftu oraz Sony. Niestety na froncie obyło się bez rewolucyjnych zmian.

Według danych IHS Markit pochodzących z końca marca, Xbox One sprzedał się w liczbie 39,1 milionów sztuk na całym świecie. Co ciekawe w tym samym czasie konkurencyjne PlayStation 4 zdołało osiągnąć rezultat 76,6 mln kopii (mamy więc do czynienia z małą przepaścią). Przytoczone statystyki są nieco wyższe od wcześniejszych prognoz, chociaż Microsoft jakiś czas temu zaznaczył, że sprzedaż konsoli wzrosła o 15% względem minionego roku. Przy okazji warto wspomnieć, iż również ilość osób zalogowanych na Xbox Live wzrosła o 13% i dla wielu jest to znak rosnącego zainteresowania produktami giganta z Redmond. Przyczyną tegoż sukcesu mogły okazać się gry pokroju Fortnite oraz Far Cry 5, które oferują odpowiednią jakość wizualną nie tylko na PC, ale też sprzęcie Microsoftu. 

Konsola Microsoftu rozeszła się w liczbie 39,1 miliona egzemplarzy

Najnowsze dane sprzedaży Xbox One. Konsola Microsoftu wciąż za PS4

Obecnie wydaje się misją raczej niemożliwą dogonienie przez Xboxa One rozpędzonego PlayStation 4. Dodatkowo muszą powoli oglądać się za Nintendo Switch, które ma aktualnie na liczniku 17,79 miliona sztuk zaś jego twórcy planują zbyć 20 mln więcej do końcówki marca 2019 roku. Wydaje się również, że najwięksi konkurencji powoli planują przyszłą generację konsol. Według najnowszych doniesień Microsoft pracuje nad następcą Xbox One, który trafiłby na rynek za dwa lata. Co ciekawe w tym przypadku nie ograniczono by się do produkcji tylko jednego urządzenia, a całej gamy sprzętu dedykowanego powszechnie rozumianej rozrywce. Zapowiada się interesująca rywalizacja, która miejmy nadzieję przyniesie same korzyści dla branży gier wideo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsze dane sprzedaży Xbox One. Konsola Microsoftu wciąż za PS4

 0