Najnowsze modele BRIX od Gigabyte to kompaktowe PC pod VR

Najnowsze modele BRIX od Gigabyte to kompaktowe PC pod VR

Seria BRIX od tajwańskiego producenta Gigabyte przeważnie kojarzy się z miniaturowymi stacjonarnymi komputerami, które są niewiele większe od małego stosu płyt CD. Ich najnowsze modele są jednak wyraźnie większe, ale w zamian oferują wydajniejsze podzespoły.

Gigabyte w ubiegłym roku zaprezentował komputery BRIX Skylake UHD z kartą graficzną od Nvidii i obudową mierzącą 220 x 110 x 110mm (tylko 2,6 litra). Teraz doczekaliśmy się zapowiedzi modeli BRIX Gaming VR, które są tych samych rozmiarów, ale wyposażono je w jeszcze wydajniejsze podzespoły. BNi7HG6-1060, jak wskazuje jego nazwa, pochwalić może się procesorem Intela (Kaby Lake) oraz kartą graficzną GeForce GTX 1060. Poza tym, znajdziemy tu także dwa sloty na dyski SSD w formacie M.2 2280, 2 gniazda SODIMM na pamięci DDR4-2133 oraz miejsce na 2,5-calowy dysk twardy (lub półprzewodnikowy wedle uznania). Powinno przełożyć się to na wydajność, pozwalając cieszyć się najnowszymi produkcjami w wysokich detalach, zachowując rozmiar konsoli idealnej do salonu.

BRIX Gaming VR to ciekawa opcja dla osób poszukujących pecetowej alternatywy dla konsoli oraz użytkowników, którym zależy na wydajnym systemie, ale w kompaktowych rozmiarach

Jak można spodziewać się po maszynie dedykowanej graczom, producent zadbał także o liczne porty, w tym złącze Gigabit Ethernet, 2x Mini DisplayPort, 2x HDMI 2.0, 3x USB 3.0, port USB typu C i jeden USB 3.1 typu A. Oczywiście nie zabrakło także minijacków na mikrofon i słuchawki, a jeśli chodzi o wspierane łączności bezprzewodowe, to możemy liczyć na WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.2. Gigabyte zapewnia, że komputer poradzi sobie z kilkoma monitorami 4K, obsługą headsetów VR, a w środku znajduje się sporo miejsca na nośniki danych oraz pamięci Intel Optane, które powinny zwiększyć wydajność naszego systemu. Komputer co prawda nie jest chłodzony pasywnie, ale firma podkreśla, że jest relatywnie cichy, ponieważ generowany przez niego hałas osiąga jedynie 35dB i to przy maksymalnym obciążeniu, więc przy mniej wymagających zadaniach powinien być jeszcze cichszy. Cenę i datę premiery BRIX Gaming VR poznać mamy wkrótce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsze modele BRIX od Gigabyte to kompaktowe PC pod VR

 0