Najpierw przegrzewanie, a teraz to. iPhone 15 Pro może mieć kolejny problem

Najpierw przegrzewanie, a teraz to. iPhone 15 Pro może mieć kolejny problem

Wygląda na to, że seria iPhone 15 Pro może mieć kolejny problem. Do tej pory odnotowano, że najnowsze flagowce od Apple nie są w stanie efektywnie rozpraszać ciepła generowanego przez zaawansowany chip A17 Pro. Teraz jeden z członków Reddita podzielił się informacjami na temat innego problemu, który pojawił się w jego egzemplarzu iPhona 15 Pro.

Nowy iPhone 15 Pro spuchł

Członek Reddita o pseudonimie Leather_Cheerio_402 podzielił się na platformie problemem, który napotkał w trakcie korzystania z iPhona 15 Pro. Przy próbie założenia na smartfon etui zauważył, że akcesorium ochronne nie przylega prawidłowo, więc postanowił zakupić nowe. Bo przecież co innego niż etui może być wadliwe, skoro iPhone jest zupełnie nowy?

Ku zaskoczeniu okazało się, że to właśnie smartfon stwarza problem. Autor zorientował się, że urządzenie jest napuchnięte.

iPhone 15 Pro z napuchniętą baterią

Źródło: Reddit/Leather_Cheerio_402

 

Ku zaskoczeniu okazało się, że to właśnie smartfon stwarza problem. Autor zorientował się, że urządzenie jest napuchnięte. Wiele osób już pewnie w tym momencie wie, co jest przyczyną. Na udostępnionym zdjęciu widzimy podniesiony i odklejony od ramki fragment ekranu. Nie jest to oczywiście nic innego jak efekt napuchnięcia baterii. Tego typu usterka nie jest nowością i przydarzyła się już wielu smartfonom. Sęk w tym, że widoczny na fotografii iPhone jest zupełnie nowy.

To na razie tylko jeden przypadek

Autor napisał w poście, że odebrał swój egzemplarz w poniedziałek i nie zauważył nieprawidłowości. Jak pisze dalej, po odnotowaniu wady, skontaktował się z Apple Store, gdzie otrzymał informację, aby zanieść wadliwy smartfon do sklepu, w którym go zakupił. Co ciekawe, mimo wypchnięcia ekranu przez baterię, urządzenie wciąż działało i wydaje się, że wyświetlacz nie uległ awarii. Jest zatem spora szansa na pomyślną naprawę sprzętu.

Część osób mogłaby powiązać przypadek napuchniętej baterii z wysokimi temperaturami panującymi wewnątrz iPhona 15 Pro w trakcie użytkowania. W tym przypadku raczej jest to wada fabryczna, ponieważ od momentu zakupu minęło raczej zbyt mało czasu, aby wysokie temperatury doprowadziły baterię do takiego stanu. Być może to tylko pojedynczy przypadek, a być może kolejny problem, którym dotknięta jest seria iPhone 15 Pro. Na tę chwilę nie można zbyt pochopnie wydawać opinii. W kwestii nagrzewania się iPhonów 15 Pro warto jeszcze dodać, że Apple podobno może wydać odpowiednie aktualizacje, które zmniejszą temperatury. Może się to jednak niestety wiązać z ograniczeniem wydajności. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najpierw przegrzewanie, a teraz to. iPhone 15 Pro może mieć kolejny problem

 0