Najpopularniejsze emoji w Polsce to flaga Ukrainy. Jak wygląda reszta świata?

Najpopularniejsze emoji w Polsce to flaga Ukrainy. Jak wygląda reszta świata?

Crossword-Solver przygotował obszerny raport, w którym wskazano najpopularniejsze emoji z całego świata. Twarz ze łzami radości to najpopularniejsze emoji na świecie (jest numerem jeden w 75 krajach) na Twitterze, a za nią czerwone serce.

Twarz ze łzami radości jest używana prawie 19 proc. częściej niż zajmujące drugie miejsce czerwone serce. Obrazki z  buźkami,  a także wizerunkami przedmiotów, zwierząt, czynności itp. są obecnie nieodłącznym elementem cyfrowej komunikacji, pozwalając na uproszczenie przekazu i wyrażenie  emocji,  które ciężko przekazać w skrótowych treściach pisanych. Piktogramy istnieją od ponad dwóch dekad, ale nie zyskały popularności aż do 2010 roku, kiedy to wprowadzono je do urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS.

Na świecie króluje buźka płacząca ze śmiechu i czerwone serce. W Polsce flaga Ukrainy. 

W krajach, w których twarz ze łzami radości lub czerwonym sercem nie jest numerem jeden, najpopularniejsze są przeważnie flagi - co widać mocno w Europie. Na naszym kontynencie aż 19 z 51 krajów tweetuje flagę kraju częściej niż jakiekolwiek inne emoji. Jednak Polska jest jedynym krajem, który nie tweetuje swoich barw, a zamiast tego najczęściej przekazuje ukraińską flagę.  Badanie przeprowadzano w okresie, który zbiegł się z początkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, więc przyczyna takiego stanu jest jasna. Poza flagami w Europie najpopularniejsze jest czerwone serce (18 krajów) i twarze ze łzami radości (14). Według CNN śmiejąca się buźka jest jednak coraz rzadziej stosowana przez przedstawicieli pokolenia Z, które preferuje obrazki z czaszkami lub trumnami.

Trzeba również mieć na uwadze, że choć większość emoji jest uniwersalna, to nie wszystkie obrazki mają to samo znaczenie w różnych częściach świata. Podczas gdy symbol kciuka w górę może być oznaką aprobaty w kulturze zachodniej, tradycyjnie w Grecji i na Bliskim Wschodzie jest interpretowany jako wulgarny, a nawet obraźliwy. W Chinach emoji anioła, które na Zachodzie może oznaczać niewinność lub dobry uczynek, jest używane jako znak śmierci i może być postrzegane jako groźba. Klaskanie, które używane jest na Zachodzie, aby okazywać pochwały lub składać gratulacje, w Chinach jest symbolem uprawiania miłości.

Popularność emoji prawdopodobnie będzie tylko rosła w miarę, jak świat staje się coraz bardziej połączony cyfrowo . WhatsApp, platforma do przesyłania wiadomości należąca do Meta, niedawno wprowadziła reakcje emoji w najnowszej wersji swojej aplikacji, a właśnie wydany przez Google Android 13 beta 2 zawiera ulepszenia Emoji Kitchen .

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najpopularniejsze emoji w Polsce to flaga Ukrainy. Jak wygląda reszta świata?

 0