Najpopularniejszy mod do Starfield zamienia FSR na DLSS i przynosi świetne efekty

Najpopularniejszy mod do Starfield zamienia FSR na DLSS i przynosi świetne efekty

Modem numer jeden dla Starfield w momencie premiery jest ten, który dodaje obsługę DLSS, zastępując FSR i trudno się dziwić, bo jakość obrazu zauważalnie się poprawia.

Gry RPG od Bethesda Game Studios i mody to praktycznie nierozłączne połączenie i wystarczy tu przytoczyć kilka przykładów najgłośniejszych tytułów tego producenta, które zasypywane były modyfikacjami: Morrowind, Oblivion, Skyrim, a ostatnio Fallout 4. Są to jedne z najczęściej modowanych gier w historii, które otrzymywały od prostych aktualizacji tekstur po zmiany wizualne, przeprojektowany interfejs użytkownika, a nawet zupełnie nowe gry.

Modem numer jeden dla Starfield w momencie premiery jest ten, który dodaje obsługę DLSS, zastępując FSR i trudno się dziwić.

Starfield idzie w ich ślady, bo ta epickie kosmiczne RPG tworzone jest przy użyciu kolejnej wersji Creation Engine. Przed wprowadzeniem oficjalnych zestawów i narzędzi do modów, wielu modderów opracowuje już swoje dzieła w oparciu o znajomość silnika Creation Engine i na Nexus Mods znaleźć można naprawdę sporo modyfikacji dla Starfielda.

W chwili pisania tego tekstu najpopularniejsze mody skupiają się na wydajności, a modyfikacją numer jeden dla Starfield w momencie premiery jest „Starfield Upscaler”, który zastępuje AMD FSR 2 technikami DLSS lub XeSS. Jest to prosty mod, która wymaga włączenia FSR 2, a następnie powoduje wyświetlenie menu w grze, w którym można zastąpić technologię AMD alternatywą od NVIDII lub Intela.

Co najważniejsze z perspektywy posiadaczy kart graficznych GeForce RTX, a szczególnie GeForce RTX 40, DLSS 3.5 w Starfield wygląda zauważalnie lepiej niż implementacja AMD FSR 2.2 – a nawet oczyszcza obraz w porównaniu z renderowaniem natywnym. Powyższy film pokazuje pewne różnice: obiekty w tle są bardziej stabilne i nie migoczą ani nie powodują innych artefaktów z włączonym DLSS.

W ruchu gra jest płynniejsza i czystsza, więc mamy nadzieję, że Bethesda doda do gry natywną obsługę DLSS, w przeciwnym razie Starfield Upscaler pozostanie w przyszłości jednym z najpopularniejszych modów do gry. Inne popularne mody Starfield w tym momencie obejmują modyfikacje ogólnej optymalizacji wydajności i inny Starfield FOV, który pozwala na zmianę FOV w grze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najpopularniejszy mod do Starfield zamienia FSR na DLSS i przynosi świetne efekty

 0