Nanoxia Ncore Retro – mechaniczna klawiatura jak maszyna do pisania

Nanoxia Ncore Retro – mechaniczna klawiatura jak maszyna do pisania

Nanoxia Ncore Retro to dość oryginalne urządzenie. Wygląda niemal jak maszyna do pisania, ale ma mechaniczne przełączniki.

Chociaż klawiatura Nanoxia Ncore Retro wygląda jakby pochodziła sprzed co najmniej kilkudziesięciu lat, to w rzeczywistości jest to dość zaawansowane urządzenie. Może nawet spodobać się graczom komputerowym, którzy lubią styl retro.

Klawiatura wyposażona jest w przełączniki Kailh White. Swoją charakterystyką przypominają one Cherry MX Blue, więc nadaj się zarówno do gier, jak i pisania. Producent deklaruje ich żywotność na 70 mln kliknięć, co – o ile jest zgodne z prawdą – należy uznać za bardzo dobry wynik. Nanoxia Ncore Retro ma również 15 przycisków multimedialnych, uruchamianych przy pomocy klawisza FN.

Model ten ma wszystko to, czego mogliby oczekiwać gracze komputerowi. Klawiatura oferuje 6-Key oraz N-Key Rollover, Anti-Ghosting, a polling rate wynosi 1000 Hz. Z komputerem łączy się przy pomocy złącza USB. Przewód ma długość 1,8 metra. Wadą jest to, że na ten moment współpracuje tylko z systemem Windows.

Bardzo ważną funkcją Nanoxia Ncore Retro jest fakt, że jest ona wodoodporna. Producent co prawda nie podaje dokładnego oznaczenia IP, ale zapewnia, że urządzenie bez problemu wytrzyma rozlanie szklanki wody. Klawiatura ma wymiary 465 x 150 x 69 mm i waży 1,3 kg. Trafi do sprzedaży w Europie w cenie około 110 euro.

Nanoxia Ncore Retro

Nanoxia Ncore Retro

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nanoxia Ncore Retro – mechaniczna klawiatura jak maszyna do pisania

 0