Naprawy MacBooka za 10000 dolarów. A wystarczyła regulacja jasności ekranu

Naprawy MacBooka za 10000 dolarów. A wystarczyła regulacja jasności ekranu

"Uszkodzony" MacBook Pro - wentylatory pracują jak zawsze, jednak ekran pozostaje kompletnie czarny. Co może być problemem? Dwa tygodnie i 10000 dolarów w naprawach później, "geniusze" w Apple rozgryźli problem. Okazało się, że wystarczy rozjaśnić ekran... Fotograf Greg Benz miał dość ciekawe przeżycia ze swoim laptopem. Gdy po raz pierwszy ekran się nie włączył, skontaktował się on z serwisem Apple, gdzie wymieniono natychmiast płytę główną. Gdy problem ten pojawił się po raz drugi, ponownie wymieniono płytę główną. Za trzecim razem... wymieniono cały sprzęt. Greg otrzymał nowego ,wartego około 7000 dolarów MacBooka Pro. Wkrótce jednak problem powrócił i serwis Apple wytoczył najcięższą artylerię, by znaleźć przyczynę problemów.

"co było główną przyczyną?... Jesteście gotowi?... Ja nie żartuję... podświetlenie ekranu było wyłączone (nie prawie wygaszone, ale całkowicie wyłączone)".

Kilku pracowników przeprowadziło testy diagnostyczne w Apple Store, zaangażowano poziom 1 i 2 wsparcia technicznego dla korporacji oraz przeprowadzono diagnostykę w placówce naprawczej Apple w Teksasie. Niecałe dwa tygodnie później, ktoś doznał olśnienia i odkrył dość żenującą przyczynę problemów. Potrzeba było całej rzeszy serwisantów i kosztownych wymian, by ktoś poświecił lampą smartfona na wyświetlacz i odkrył, że na ekranie widoczny jest awatar użytkownika. Niemal na ślepo udało się zalogować, a wtedy jasność podniosła się do minimalnej wartości. Gdyby Apple nie prowadziło polityki wymiany sprzętu, zamiast napraw, problem z pewnością udałoby się zidentyfikować dużo szybciej.

Trzeba tutaj wspomnieć, że sposób pracy Grega polega na użyciu zewnętrznego monitora, a ponieważ doświadczał on usterek w przeszłości z powodu otwartego laptopa, utrzymuje on pokrywę lekko otwartą, aby uniemożliwić laptopowi przejście w tryb uśpienia i zmniejsza jasność, aby uniknąć rozproszenia uwagi. Nawiasem mówiąc, wyłącza to również podświetlenie wyświetlacza, co powoduje, że jest on czarny i łatwo mylony z martwym ekranem, co zwykle oznacza kłopoty. Greg zauważa jednak, że ​​ekran pozostaje zaciemniony nawet po ponownym uruchomieniu i podczas trybu odzyskiwania, a zewnętrzne monitory nie mogą być używane podczas rozruchu i logowania, ponieważ są na ten czas wyłączone. Apple dodatkowo podkreśla, że winne tutaj może też być dodatkowe oprogramowanie zainstalowane na sprzęcie użytkownika. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Naprawy MacBooka za 10000 dolarów. A wystarczyła regulacja jasności ekranu

 0