Następca PS Vita w drodze? Kolejne źródło potwierdza istnienie mobilnej konsoli Sony

Następca PS Vita w drodze? Kolejne źródło potwierdza istnienie mobilnej konsoli Sony

PSP było świetnym urządzeniem do grania i to w czasach gdy mobilny gaming nie był tak popularny oraz rozwinięty jak teraz. Sukcesu swego poprzednika nie zdołała powtórzyć PS Vita, która została szybko zapomniana nie tylko przez deweloperów gier, ale o dziwo również samo Sony. Ten drugi zdaje się mieć jakiś uraz do tego typu sprzętu, ponieważ PS Portal pełnoprawnego handhelda nie przypomina. Mimo tego nie brakuje plotek o trzeciej generacji przenośnej konsoli gamingowej.

Gdy dwie dekady temu na rynek trafiało PSP mobilne granie nie było tak popularne jak teraz. Smartfony, a potem Nintendo Switch, Steam Deck i inne przenośne urządzenia gamingowe zmieniły ten obraz i w zasadzie przywróciły do życia handheldy. Sony jednak, zamiast podążać za konkurencją wprowadziło do oferty PlayStation Portal, który niczym nie przypomina klasycznego mobilnego urządzenia do grania. Jest po prostu niczym innym jak przedłużeniem PS5, dodatkowym wyświetlaczem stacjonarnej konsoli z kontrolerem. Zresztą bez PlayStation 5, Portal zwyczajnie nie działa.

Prace nad PS Vita 2 podobno już trwają.

Dlaczego nadal nie dostaliśmy następcy PS Vity? Wynika to pewnie z porażki odniesionej przez ów sprzęt, aczkolwiek sytuacja może się zmienić. Według plotek krążących w Internecie Sony przygotowuje się do powrotu na rynek urządzeń przenośnych z nowym PlayStation Portable, na którym będzie można grać w gry z PlayStation 4.

Rosyjski dziennikarz, który jako jeden z pierwszych potwierdził, że gry ekskluzywne PlayStation będą trafiać także na PC i zrobił to wiele lat przed wydaniem pierwszej takiej produkcji, teraz zdradził na Telegramie, iż japońska firma pracuje nad nowym PSP. Będzie to następca PS Vita ze wsteczną kompatybilnością gier PS4.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o pracach Sony nad nowym PSP, więc coś musi być na rzeczy. W lutym Moore's Law is Dead mówił o nowej konsoli przenośnej wyposażonej w niestandardowy procesor AMD APU, obsługującej tytuły z PS4 i PS5.

Choć istnieje szansa, że jest to ten sam sprzęt, o którym mówił Anton Logvinov, rosyjski dziennikarz nie wspomniał o obsłudze gier z PS5, więc kompatybilność z tytułami obecnej generacji była albo utrzymywana w tajemnicy, albo może zostać wdrożona w późniejszym czasie.

Jak na razie są to wyłącznie spekulacje, więc należy podchodzić do nich z dystansem. Jednak wydanie PS Vity 2 w dobie popularności mobilnego grania nie byłoby zaskakującym ruchem Sony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Następca PS Vita w drodze? Kolejne źródło potwierdza istnienie mobilnej konsoli Sony

 0