Następny RPG od CD Projekt to nie Wiedźmin 4, a kolejna gra Cyberpunk

Następny RPG od CD Projekt to nie Wiedźmin 4, a kolejna gra Cyberpunk

CD Projekt Red kuje żelazo póki gorące i okazuje się, że Cyberpunk nie będzie pojedynczą grą, a tytułów z tej serii będzie kilka. Przyszłoroczna premiera Cyberpunk 2077 to zaledwie początek, bo w produkcji są jeszcze 2 inne tytuły osadzone w tym uniwersum, włączając w to kolejne ogromne RPG, którego premiera odbędzie się w kolejnych latach. Studio posiada aż 5 zespołów pracujących nad różnymi tytułami, z czego trzy z nich poświęcone są projektom związanym z serią Cyberpunk. Poza Cyberpunk 2077 wrocławskie studio pracuje nad Cyberpunk w wersji multiplayer oraz kolejnym tytułem AAA. "Strategia CD Projektu zakłada wydanie kolejnej - poza "Cyberpunk 2077" - gry fabularnej klasy AAA do 2021 roku. Nasz następny duży projekt będzie też w uniwersum 'cyberpunkowym'. Pracujemy już nad nim i traktujemy to jako naprawdę duży i dla nas nowatorski projekt" - powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes CDPR.

CD Projekt Red jednocześnie pracuje nad aż 3 tytułami ze świata Cyberpunk. Póki co nic nie słychać o kolejnym Wiedźminie.

Fani CD Projekt z pewnością oczekiwali informacji, że kolejnym dużym RPG będzie Wiedźmin 4, albo gra przynajmniej osadzona w tym świecie. Jeśli nie o przygodach samego Geralta, to chociaż o losach Ciri. Nic z tego, przynajmniej póki co. Kolejny z dwóch pozostałych zespołów pracuje nad nową zawartością do Gwinta, podczas gdy ostatnia ekipa - Spokko - jest nastawiona na mobilne wersje gier. "Pracujemy nad trzema rzeczami 'cyberpunkowymi' - nad główną grą i nad dwoma jeszcze. To są trzy zespoły. Pracujemy też nad 'Gwintem' i mamy jeszcze nieogłoszoną grę w  Spokko. Czyli mamy pięć zespołów pracujących, trzy pracujące nad 'Cyberpunkiem'" – powiedział prezes Adam Kiciński.

Cyberpunk 2077 świetnie sobie radzi w przedsprzedaży i studio oznajmiło, że tytuł ten już przegonił preordery Wiedźmina 3. Firma oczekuje, że Cyberpunk lepiej sprzeda się na konsolach, zwłaszcza, że tas gra nie jest kontynuacją serii skupionej na PC. "Jesteśmy dużo bardziej zadowoleni. Przy czym (…) trzeba być ostrożnym w wyciąganiu wniosków, bo preordery  'Wiedźmina 3' ruszały w momencie, kiedy gra nie była tak ‘nahajpowana’ jak 'Cyberpunk 2077'. Do tego okres jest krótki, to jest mała próba statystyczna” – powiedział prezes Adam Kiciński podczas  konferencji. "Porównując te 2-3 tygodnie z ‘Wiedźminem 3’ jest duża różnica" – dodał.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Następny RPG od CD Projekt to nie Wiedźmin 4, a kolejna gra Cyberpunk

 0