Nastolatek przepuścił 20000 USD przekazując je streamerom na Twitch

Nastolatek przepuścił 20000 USD przekazując je streamerom na Twitch

Wciąż słyszymy o nastolatkach wydających oszczędności rodziców bez ich wiedzy i niezależnie od dotychczasowej liczby takich przypadków, niektórzy nie uczą się na błędach innych. Zwykle dotyczy to kilkuset dolarów, ale zdarzają się również bardziej dotkliwe straty. W ostatnim tego typu incydencie wydano prawie 20000 USD na streamerów na Twitch. Zgodnie z postem na subreddicie Twitcha, który opublikowała matka nastolatka, nieletni roztrwonił wieloletnie oszczędności w zaledwie 17 dni, używając karty debetowej. Chłopak płacił  za subskrypcje, które sięgały 24,99 USD miesięcznie, kupował Bitsy - wirtualne towary używane do cheerowania w wiadomościach na czacie i przekazał nieograniczone darowizny różnym streamerom.

To kolejny przypadek, gdy nastolatek przepuścił oszczędności rodziców.  Widzieliśmy już przypadki przepuszczenia 8000 USD w FIFA, 7500 USD na zakupach w aplikacji, a tym razem dzieciak wydał 20000 USD w Twitch. O ile w wielu przypadkach udaje się odzyskać pieniądze, tutaj nie ma co na to liczyć.

Matka twierdzi, że z jej karty zniknęło 19870,94 USD w okresie od 14 do 30 czerwca. Część pieniędzy otrzymali popularni stramerzy, w tym TFUE, Gorb i Ewokttv, a także sportowcy w tym Kurt Benkert - rozgrywający Atlanta Falcons i Meyers Leonard z Miami Heat. W jaki sposób syn uzyskał dostęp do tak dużej ilości gotówki? Wygląda na to, że dostał kartę debetową z "saldem nominalnym" na zakup szkolnych obiadów, ale zaczął przesyłać pieniądze z konta bankowego swojej matki na swoją kartę, aby opłacić wydatki na Twitchu. Prawdopodobnie podejrzał jej hasło, albo matka zapomniała się wylogować z banku. Ponieważ kobieta sprawdzała swoje konto najczęściej dwa razy w miesiącu, nie zdawała sobie sprawy z sytuacji, dopóki nie było za późno.

"Skontaktowałam się z moim bankiem, gdy tylko się dowiedziałam, a oni zamrozili wszystkie nasze konta, a jego karta debetowa została anulowana" - powiedziała kobieta. "Jeśli nie wniosę oskarżenia przeciwko mojemu synowi, nie pomogą, ponieważ jest to uważane za przyjazne oszustwo". Oszustwo przyjazne ma miejsce, gdy konsument dokonuje zakupu online za pomocą własnej karty kredytowej, a następnie żąda obciążenia zwrotnego od banku wydającego po otrzymaniu zakupionych towarów lub usług. Zarówno Twitch jak i bank nie są chętni do pomocy, wychodząc z założenia, że rodzice odpowiadają za działania swoich dzieci. "Pracuję zbyt wiele godzin i nie zwracałam wystarczająco dużo uwagi na to, co robił w Internecie" - powiedziała. "Jego wiedza internetowa absolutnie przerosła moją […] Obecnie skupiam się na tym, aby dowiedzieć się, dlaczego to zrobił, aby upewnić się, że jest to jedyny ogromny błąd, jaki popełni w swoim życiu".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nastolatek przepuścił 20000 USD przekazując je streamerom na Twitch

 0