Nazwa.pl zdradza skąd pochodzą odbiorcy polskich stron WWW. Firma prezentuje też usługę CDN

Nazwa.pl zdradza skąd pochodzą odbiorcy polskich stron WWW. Firma prezentuje też usługę CDN

Na podstawie analizy ruchu z kilkuset tysięcy stron WWW obsługiwanych przez nazwa.pl przeprowadzono kolejne badanie dotyczące lokalizacji odbiorców polskich stron internetowych. Badanie lokalizacji adresów IP użytkowników stron WWW wykazało, że 73% zapytań pochodzi z Polski, 13% z Europy, a 11% z Ameryki Północnej. Badanie to kolejny raz pokazuje, że dla właścicieli polskich stron liczy się nie tylko szybkość wyświetlania strony w Warszawie, ale również w Europie i Ameryce Północnej. Warto wspomnieć tutaj o usłudze Content Delivery Network (CDN), którą od pewnego czasu świadczy nazwa.pl polegającą na utrzymywaniu w różnych lokalizacjach bliższych użytkownikowi kopii elementów składowych serwisu WWW, dzięki czemu docierają one szybciej do przeglądarki, a strony wyświetlają się szybciej.

Badanie lokalizacji adresów IP użytkowników stron WWW wykazało, że 73% zapytań pochodzi z Polski, 13% z Europy, a 11% z Ameryki Północnej.

Nazwa.pl zdradza skąd pochodzą odbiorcy polskich stron WWW. Firma prezentuje też usługę CDN

Istnieje wiele różnych systemów dystrybucji treści CDN, nie powiązanych z hostingiem, które można aktywować dodatkowo, ale taka integracja zawsze wiąże się z ryzykiem występowania przerw w działaniu. Można wykupić usługę zawierającą w jednym pakiecie usługę hostingu z automatyczną dystrybucją treści CDN, jak w przypadku usług CloudHosting w nazwa.pl. Gdy decydujemy się na taki hosting kopia naszej strony będzie dostępna od razu w kilku lokalizacjach, dzięki czemu witryna będzie działała po prostu szybciej. Zastosowanie systemu dystrybucji treści CDN to znana metoda na przyspieszenie działania serwisów WWW. Jego budowa wiąże się jednak z wielkimi kosztami zakupu dużej ilości drogich urządzeń sieciowych i serwerów, wynajęcia przestrzeni kolokacyjnej w wielu lokalizacjach, a później z kosztami utrzymania całej rozproszonej infrastruktury.

Nazwa.pl zdradza skąd pochodzą odbiorcy polskich stron WWW. Firma prezentuje też usługę CDN

Na taką inwestycję mogą sobie pozwolić jedynie firmy, które osiągnęły efekt skali, aby całe przedsięwzięcie było opłacalne ekonomicznie. Zastanawiając się nad szybkością działania serwisu WWW poza granicami Polski trzeba mieć na uwadze, że crawlery Google łączą się z nią właśnie spoza Polski - głównie z USA. To jak szybko będą się wczytywały strony, będzie z kolei miało znaczenie dla algorytmów pozycjonowania jej w wyszukiwarce. Nikt nie lubi wolno działających stron, dlatego przyspieszając jej działanie za pomocą CDN nazwa.pl, wpłyniesz na jej wyższe pozycjonowanie w Google, a co za tym idzie na większą liczbę jej odwiedzin.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nazwa.pl zdradza skąd pochodzą odbiorcy polskich stron WWW. Firma prezentuje też usługę CDN

 0