Need For Speed, Battlefield i Dragon Age - EA zwiastuje next-genowe gry

Need For Speed, Battlefield i Dragon Age - EA zwiastuje next-genowe gry

Dziś w nocy polskiego czasu odbyło się cyfrowe show Electronic Arts, czyli EA Play Live 2020, na którym wydawca zaprezentował swoje nadchodzące gry. Całe wydarzenie było dość przegadane i raczej mało porywające, ale firma opublikowała także krótkie wideo dające nam wgląd w przyszłość i swoje next-genowe projekty szykowane przez wewnętrzne studia. Tutaj również obyło się bez większych niespodzianek, ponieważ wszystkie potwierdzone tytuły były pewnikami i można było się spodziewać, że od jakiegoś czasu trwają nad nimi prace. Poza tym, otrzymaliśmy tylko krótkie przebitki odnośnie tych produkcji i to bez krzty rozgrywki. Niemniej jednak dobrze wiedzieć, czego możemy oczekiwać po EA w ramach nowej generacji.

Na EA Play Live 2020 otrzymaliśmy krótkie wideo dające nam wgląd w przyszłość i next-genowe projekty szykowane przez wewnętrzne studia EA.

Zwiastowane produkcje na nową generację konsol (ale i CP) to tytuły od ekip DICE, BioWare, Criterion oraz EA Motive i mowa jest o nich na powyższym zwiastunie technologicznym, gdzie nadzorująca wewnętrzne studia EA Laura Miele wspomina, iż ich zespoły mogą w końcu realizować swoje szalone pomysły. Szwedzkie DICE szykuje oczywiście nową odsłonę Battlefielda, gdzie na polu bitwy znajdować będą mogły się setki żołnierzy, a spodziewać możemy się także niezwykle realistycznych modeli twarzy postaci. BioWare pracuje zaś nad mrocznym tytułem fantasy i zapewne jest to kolejny Dragon Age, który zapowiadany był już dwa lata temu. Teaser Criterion pokazywał zaś imponujące modele aut z nowego Need for Speed i podkreślono tu również drastycznie skrócone czasy wczytywania, co możliwe jest dzięki dyskom SSD w nowych konsolach.

EA Motive zdaje się zaś pracować nad tytułem TPP w dużym otwartym świecie, którego akcja rozgrywa się w mieście, a gracze mają duży wpływ na otoczenie. Przy okazji EA zapowiedziało także nową odsłonę gry Skate, która powinna być spełnieniem marzeń fanów deskorolek. Żaden z tych tytułów nie otrzymał jakiegoś konkretnego gameplayu czy daty premiery i raczej nie należy się nastawiać na ich rychły debiut (na pewno nie w tym roku). Najwcześniej na rynku pojawić mogą się nowe odsłony Battlefielda czy Need for Speed, których premiery można spodziewać się w przyszłym roku na PC, Xbox Series X i PlayStation 5. Na pozostałe produkcje przyjdzie nam zapewne poczekać dłużej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Need For Speed, Battlefield i Dragon Age - EA zwiastuje next-genowe gry

 0