NEONET złożył wniosek o upadłość. Problemy z zamówieniami klientów

NEONET złożył wniosek o upadłość. Problemy z zamówieniami klientów

Nic tego nie zwiastowało, tymczasem jedna z najpopularniejszych w naszym kraju sieci elektromarketów, pod dwóch dekadach działalności, złożyła właśnie wniosek o upadłość. 

Mowa tu o polskiej sieci NEONET, która specjalizowała się w sprzedaży sprzętu elektronicznego. Ta działała na naszym rynku od 2003 roku i choć powstała we Wrocławiu, szybko rozrosła się na skalę ogólnokrajową, osiągając blisko 300 sklepów w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że NEONET często wymieniany był obok takich tuzów jak RTV Euro AGD, Media Markt czy Media Expert.

Pod koniec listopada NEONET złożył wniosek o upadłość, a dosłownie wczoraj, 30 listopada, ten został wpisany do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych.

Od jakiegoś czasu NEONET wprowadził wzmożone działa relokacyjne i w obliczu wzmożonej konkurencji zmuszony był przenosić swoje sklepy w miejsca "bardziej atrakcyjne i optymalne z punktu widzenia biznesowego", czytaj do tańszych i mniejszych parków handlowych. Niemniej jednak sieć wciąż otwierała nowe sklepy, a dyrektor rozwoju firmy chwalił się kilka miesięcy temu, że otwierali 20-25 sklepów rocznie.

900

Tymczasem pod koniec listopada firma złożyła wniosek o upadłość, a dosłownie wczoraj, 30 listopada, ten został wpisany do repertorium Krajowego Rejestru Zadłużonych. Trudno wyrokować, jak przebiegać będzie upadłość spółki, ale wygląda na to, że przynajmniej część zamówień klientów może zostać anulowana. Jak poinformował wczoraj na platformie X Marcin Kosman, były dziennikarz gamingowy (obecnie dyrektor generalny agencji marketingowej better. gaming agency), zamówił on w NEONET PlayStation Portal, czyli swoisty handheld pozwalający streaming gier z PlayStation 5. Jego zamówienie zostało jednak anulowane, po trzech tygodniach od złożenia, a z racji tego, że sprzęt wyprzedał się na pniu, nie ma on już możliwości jego zakupu u konkurencji. 

Czekamy zatem na rozwój sytuacji i jak tylko dowiemy się czegoś więcej w temacie upadłości NEONET, nie omieszkamy was o tym poinformować. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NEONET złożył wniosek o upadłość. Problemy z zamówieniami klientów

 0