NES Classic oraz SNES Classic wkrótce znikną ze sklepów

NES Classic oraz SNES Classic wkrótce znikną ze sklepów

Klasyczne konsole Nintendo wydane przez japońską firmę w ostatnim czasie, czyli NES Classic oraz SNES Classic, z miejsca stały się ogromnymi hitami, a popyt na nie był tak duży, że pierwsze partie wyprzedały się na pniu i gracze zmuszeni byli kupować sprzęt po zawyżonych cenach lub czekać na uzupełnienie zapasów przez Big N, co trochę potrwało. Obecnie nie ma większych problemów z zakupem obu urządzeń, ale taki stan rzeczy może nie potrwać zbyt długo i jeśli nie zdecydujemy się na szybki zakup, to wkrótce możemy być zmuszeni do nabycia retro konsolek z drugiej ręki. W rozmowie z Hollywood Reporter szef amerykańskiego oddziału Nintendo, Reggie Fils-Aime, ostrzegł, że zarówno NES Classic, jak i SNES Classic, dostępne będę w sklepach jeszcze tylko w okresie świątecznym i po wyprzedaniu tych partii, nie będzie już nowych dostaw w nowym roku.

NES Classic, jak i SNES Classic dostępne będę w sklepach jeszcze tylko w okresie świątecznym i po wyprzedaniu tych partii, nie będzie już nowych dostaw w nowym roku.

NES Classic oraz SNES Classic wkrótce znikną ze sklepów

Oznacza to, że po nowym roku możemy mieć już problemy z zakupem nowych egzemplarzy obu retro konsol, więc jeśli przymierzaliście się do ich nabycia, to warto się pospieszyć i zrobić sobie prezent na gwiazdkę. Miłośnicy retro gier w wykonaniu Japończyków mogą jeszcze zainwestować w Nintnedo Switch, ponieważ producent regularnie dostarcza tam klasyczne gry z 8- i 16-bitowego sprzętu w ramach abonamentu na usługi sieciowe. Niestety, chyba nie mamy już co także liczyć na Nintendo 64 Classic. Fils-Aime dodał bowiem, że obecne ich obecne systemy „rozszerzają klasyczny program Nintendo”, co wskazywać może, że firma nie planuje wypuszczać nowego sprzętu dla miłośników klasyków. Szkoda, bo N64 posiadało bogatą bibliotekę świetnych gier, a jak pokazuje praktyka, Big N lepiej zna się na robieniu retro sprzętu niż Sony, które ostatnio wydało PlayStation Classic.

Przedstawiciel producenta wykluczył też definitywnie możliwość rozszerzania biblioteki gier w miniaturowych konsolach NES i SNES. Obecnie model NES Classic wciąż kupić można w polskich sklepach bez większych problemów, a jego cena kształtuje się na poziomie ok. 269 zł. Otrzymujemy tu 30 klasycznych gier, przeważnie największych hitów z 8-bitowego sprzętu, w tym wielu popularnych na naszym rynku za sprawą klona NES, czyli Pegasusa. Jeśli zaś chodzi SNES Classic, to także możemy go jeszcze nabyć w popularnych sklepach z elektroniką. Cena tego urządzenia jest nieco wyższa, ponieważ wynosi 339 zł, a na pokładzie znajduje się 21 popularnych gier, w tym Star Fox 2, czyli kontynuacja Star Fox, która nie została wydawana nigdy wcześniej, co stanowi nie lada gratkę dla fanów Nintendo.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NES Classic oraz SNES Classic wkrótce znikną ze sklepów

 0