Netflix blokuje niecertyfikowane i zrootowane urządzenia

Netflix blokuje niecertyfikowane i zrootowane urządzenia

Największa platforma VOD dołącza do krucjaty giganta z Mountain View i mówi stanowcze NIE dla modyfikowanych i niecertyfikowanych smartfonów.

Dzięki najnowszej aktualizacji aplikacji Netflix obarczonej numerem 5.0 zachodzą istotne zmiany w jej funkcjonowaniu. Od teraz, z aplikacji będzie można korzystać tylko i wyłącznie na urządzeniach posiadających certyfikat GMS (Google Mobile Services), o którym ostatnio dość sporo się mówiło. Widać, że Google poważnie traktuje swoją misję "oczyszczenia" rynku mobilnego i przekonuje twórców aplikacji do wspólnej walki. Jeśli posiadamy przerabiany system, ale korzystaliśmy już do tej pory z usług platformy, to nie mamy czego się obawiać (przynajmniej na razie). W gorszej sytuacji są osoby, które nie instalowały do tej pory aplikacji - albo ujrzą komunikat podczas włączania platformy VOD, albo nie będą mogły jej pobrać ze Sklepu Play, ponieważ będzie niedostępna.

Dzięki naszej najnowszej aktualizacji 5.0, możemy w pełni polegać na Widevine DRM dostarczanym przez Google; z tego powodu wiele urządzeń niecertyfikowanych przez Google lub posiadających zmieniony system nie będzie współpracowało z najnowszą odsłoną naszej aplikacji, przez co ich właściciele nie znajdą programu w Sklepie.

Netflix


Netflix w powyższym komunikacie prasowym zaznacza, że dzięki zabezpieczeniom Widevine DRM od Google, osoby korzystające z urządzeń zrootowanych bądź pozbawionych certyfikatów Google, nie zobaczą nawet aplikacji Netflix w Sklepie Play. Na obecną chwilę, użytkownicy potwierdzają, że wystarczy pobrać plik .apk z internetu, zainstalować aplikację i wszystko będzie działać bez problemu. Oczywiście taka metoda może być niebezpieczna dla naszego telefonu oraz przechowywanych na nim danych, a rozwiązanie tymczasowe będzie skuteczne do momentu wprowadzenia aktualizacji, która będzie weryfikowała urządzenie na etapie łączenia się z serwisem VOD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix blokuje niecertyfikowane i zrootowane urządzenia

 0