Netflix chce wprowadzić odznaki dla dzieci, ale rodzice są temu przeciwni

Netflix chce wprowadzić odznaki dla dzieci, ale rodzice są temu przeciwni

Platforma z usługami wideo stara się okresowo wprowadzać interesujące udogodnienia dla widzów. Tym razem propozycję skierowano do najmłodszych fanów, ale nie przypadła ona do gustu ich rodzicom. 

Netflix, to obecnie najpopularniejsza platforma wypożyczająca w ramach comiesięcznego abonamentu bibliotekę filmów, czy seriali. Tym samym przyciąga różne grupy odbiorców, nie tylko dorosłych, do których w dużym stopniu jest adresowana, ale również najmłodszych. Z tego powodu firma postanowiła rozpocząć testy nowej funkcji odznak dedykowanych właśnie dzieciakom. Mają być one przyznawane za oglądanie rozmaitych produkcji wideo np. Trolls: The Beat Goes On!, Pełniejszej chaty czy Serii niefortunnych zdarzeń. Jak zaznaczają pomysłodawcy przedsięwzięcia, wprowadzone elementy kolekcjonerskie przy konkretnych tytułach mają na celu uzyskanie bardziej interaktywnej formy podczas, której młodsi widzowie podejmą tematy do rozmów i dzielenia się wrażeniami na temat oglądanych treści. 

Netflix testuje specjalny system odznak, które dzieci mogą odblokować oglądając dedykowane dla nich filmy. Niestety ów pomysł nie przypadł do gustu ich rodzicom

Niestety nie wszystkim owa nowinka przypadła do gustu. Chodzi tutaj oczywiście o rodziców małoletnich widzów, którzy jak się okazuje nie chcą by pociechy siedziały godzinami przed ekranem telewizora rywalizując, o to kto jest najlepszy w czymkolwiek. Pamiętajmy, iż Netflix prowadzi w tym momencie program pilotażowy, sprawdzając zainteresowanie, a także ogólną reakcję na cały pomysł. Całkiem możliwe, że nim dojdzie do finalnych testów opcja ta w ogóle nie zostanie wprowadzona do serwisu VOD. Notabene rodzice powinni zdecydowanie większą uwagę zwrócić na inną dziedzinę życia - gry wideo, przed którymi dzieciaki spędzają najwięcej czasu, mając zarazem dostęp do sporej ilości negatywnej treści. Co istotne na wielu growych platformach również dostępne są listy z osiągnięcami do nabicia. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix chce wprowadzić odznaki dla dzieci, ale rodzice są temu przeciwni

 0