Netflix kasuje możliwość pisania recenzji filmów i seriali

Netflix kasuje możliwość pisania recenzji filmów i seriali

Przedstawiciele Netflixa potwierdzili fakt rezygnacji z systemu opinii dostępnych pod praktycznie każdym materiałem wideo, który znajduje się na stronie.

Netflix przez lata działalności wraz ze wzrostem popularności streamingu zdołał zaskarbić sobie serca licznego grona fanów, także tych pochodzących z Polski. Z pewnością możliwość oglądania filmów bądź seriali w dowolnej chwili w ramach miesięcznego abonamentu ma swoje zalety. Jedną z ważniejszych funkcji dostępnych na wspomnianej platformie są recenzje udostępnionych na stronie materiałów. Niestety jak wynika z komunikatu przekazanego przez włodarzy firmy, opcja ta zostanie wkrótce bezpowrotnie usunięta. Wszelkie opinie będą przyjmowanie maksymalnie do końca bieżącego miesiąca. Choć teksty opublikowane do tej pory na platformie VoD pozostaną nieruszone, to ten stan utrzyma się tylko do połowy sierpnia. Wówczas one także doczekają się kasacji. 

Wraz z początkiem sierpnia z serwisu Netflix zniknie możliwość dodawania opinii o danych filmach. Natomiast dotychczas opublikowane recenzje pozostaną widoczne dla innych użytkowników maksymalnie do połowy sierpnia.

Netflix kasuje możliwość pisania recenzji filmów i seriali

Co ciekawe według przedstawicieli Netflixa, zmiana jest podyktowana ogólnym brakiem chęci dzielenia się tego rodzaju opiniami w serwisie. Warto nadmienić, że mamy do czynienia z kolejnym elementem, który znika ze strony. Wcześniej identyczny los spotkał system ocen gwiazdkowych. Zastąpiono go łapkami w górę lub dół. Wątpliwe, by wspomniana decyzja wpłynęła w jakikolwiek sposób na postrzeganie tej platformy wideo. Pomimo że wystawianie ocen ma wielu zwolenników, tak nie zaprzestaną oni korzystania z wielotysięcznej bazy bardzo dobrych jakościowo filmów czy seriali. Podstawowe pytanie, jakie pojawia się przy okazji tej wiadomości, to czy na pewno powodem usunięcia recenzji było minimalne zainteresowanie?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix kasuje możliwość pisania recenzji filmów i seriali

 0