Netflix obniża jakość filmów w Europie, by walczyć z przeciążeniem sieci

Netflix obniża jakość filmów w Europie, by walczyć z przeciążeniem sieci

Netflix został poproszony o obniżenie jakości przesyłanych filmów, co miało pomóc w walce ze znacznym wzrostem obciążenia sieci w Europie i co w pewien sposób zaskakujące, firma zgodziła się wprowadzić zmiany. Netflix potwierdził, że Netflix zmniejszy bitrate filmów przesyłanych w Europie przez następne 30 dni. Firma twierdzi, że posunięcie to zmniejszy obciążenie generowane przez platformę w sieciach europejskich o około 25 procent. "Po rozmowach między komisarzem Thierry Bretonem i właścicielem Netflixa Reedem Hastingsiem - i biorąc pod uwagę niezwykłe wyzwania, jakie stawia koronawirus - Netflix postanowił zacząć zmniejszać jakość we wszystkich naszych streamingach w Europie przez 30 dni" - powiedziała firma w oświadczeniu.

W odpowiedzi na przeciążenie sieci w Europie, Netflix postanowił obniżyć jakość przesyłanych materiałów, co ma pomóc w walce ze spadającymi transferami.

Ruch ten nastąpił po tym, jak komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton wezwał platformy transmisji strumieniowych, firmy telekomunikacyjne i konsumentów do ograniczenia wykorzystywania przepustowości podczas trwającej epidemii koronawirusa. "Wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusa"- powiedział Breton.

Pandemia koronawirusa i nakaz przebywania w domu spowodowały gwałtowny wzrost wykorzystania internetu na całym kontynencie europejskim. Na przykład we Włoszech Telecom Italia odnotował w zeszły weekend 75-procentowy wzrost wykorzystania szerokopasmowego internetu i telefonii komórkowej. Według informacji Ookla, średnie prędkości pobierania zarówno połączeń mobilnych, jak i szerokopasmowych spadły w całym kraju w wyniku zwiększonego wykorzystania internetu w celach zawodowych i rozrywkowych. W tej chwili nie jest jasne, czy inne platformy, takie jak YouTube, pójdą w ślady Netflixa i wprowadzą podobne środki.

Oficjalne oświadczenie firmy Netflix:

Po rozmowach między komisarzem Thierry'm Bretonem i Reedem Hastingsem - i biorąc pod uwagę nadzwyczajne wyzwania związane z koronawirusem - Netflix zdecydował o rozpoczęciu redukcji bit rate we wszystkich naszych przesyłach danych w Europie. Szacujemy, że ograniczy to ruch związany z serwisem Netflix w sieciach europejskich o około 25%, zapewniając jednocześnie dobrą jakość usług dla naszych użytkowników.”

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix obniża jakość filmów w Europie, by walczyć z przeciążeniem sieci

 0