Netflix oferuje tańsze plany abonamentowe w Polsce

Netflix oferuje tańsze plany abonamentowe w Polsce

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o testowaniu przez Netflix na rynku indyjskim tańszych abonamentów i zastanawialiśmy się wtedy, czy jest to jedynie przymiarka do wprowadzenia takiej opcji globalnie. Nie wiemy, czy streamingowy gigant zdecyduje się na takie rozwiązanie na całym świecie, ale poinformował właśnie o rozpoczęciu testów dwóch nowych planów mobilnych w Polsce, które skierowane są do osób korzystających z platformy głównie na smartfonach i tabletach. Przypominamy, że dotychczas Netflix oferował trzy rodzaje abonamentów miesięcznych: podstawowy (możliwość oglądania na 1 ekranie, jakość SD) za 34 zł, standard (możliwość oglądania na 2 ekranach równocześnie, jakość Full HD) za 43 zł i premium (możliwość oglądania na 4 ekranach równocześnie, jakość Ultra HD 4K) za 52 zł. Teraz dołączą do nich dołączają Mobile i Mobile+.

Netflix poinformował właśnie o rozpoczęciu testów dwóch nowych planów mobilnych w Polsce, które skierowane są do użytkowników smartfonów i tabletów.

Plan Mobile będzie najtańszą opcją oglądania Netflixa w naszym kraju. Za 24 zł otrzymujemy tu dostęp do platformy na jednym urządzeniu mobilnym (smartfonie lub tablecie) i możliwość oglądania filmów i seriali w jakości SD. Plan Mobile+ jest z kolei droższy od podstawowego, ponieważ wyceniony został na 38 zł, ale pozwala na korzystanie z serwisu na dwóch urządzeniach jednocześnie, z tym zastrzeżeniem jednak, że muszą to być sprzęty mobilne (smartfony i tablety lub komputery (zarówno stacjonarne, jak i laptopy). Odpadają więc choćby telewizory typu smart czy konsole. Poza tym, możemy także liczyć na lepszą jakość niż w podstawowym pakiecie, ponieważ zamiast SD otrzymujemy Full HD.

Co ciekawe, Netflix podobno zabezpieczył się także przed użytkownikami, którzy mogą próbować zaoszczędzić na abonamencie, chcąc jednocześnie oglądać materiały na telewizorze i z nowych opcji korzystać można tylko na wskazanych platformach, a nie zadziałają takie obejścia, jak próba strumieniowanie treści za pomocą np. Chromecasta. Tak z kolei firma tłumaczy wprowadzenie nowych planów na nasz rynek: „Od kilku lat proponujemy trzy plany subskrypcji. Wprowadzane właśnie testowo dwa nowe wynikają ze znacznego wzrostu wykorzystania urządzeń mobilnych jako sposobu konsumpcji treści w serwisie Netflix. Nowe plany udostępnimy na stałe, gdy odbiorcy doceniający zwiększoną elastyczność będą z nich korzystać i uznają tę zmianę za pozytywną”. Nowe opcje abonamentów wprowadzone mają być najpóźniej do 26 lutego, ale trzeba pamiętać, że na razie to tylko testy.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix oferuje tańsze plany abonamentowe w Polsce

 0