Netflix oficjalnie zapowiada drugi sezon Wiedźmina. Premiera w 2021 roku

Netflix oficjalnie zapowiada drugi sezon Wiedźmina. Premiera w 2021 roku

Z niecierpliwością czekamy na premierę serialu Wiedźmin od Netflixa, która zaplanowana jest na 20 grudnia i jesteśmy bardzo ciekawi, jak wypadnie ta produkcja oparta o kultową powieść Andrzeja Sapkowskiego. Firma jest jednak najwyraźniej pewna sukcesu, ponieważ właśnie ogłosiła kolejny sezon Wiedźmina, jeszcze zanim zadebiutował pierwszy. Showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich komentuje: „Jestem niesamowicie podekscytowana, że jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, możemy potwierdzić, że wkrótce znów powrócimy na Kontynent, by opowiedzieć dalszą historię Geralta, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada”. Na kontynuację przyjdzie nam jednak nieco poczekać, ponieważ prace nad drugim sezonem Wiedźmina rozpoczną się w Londynie na początku 2020 roku, a premiera kolejnego sezonu planowana jest na 2021 rok.

Na kontynuację przyjdzie nam jednak nieco poczekać, ponieważ prace nad drugim sezonem Wiedźmina rozpoczną się w Londynie na początku 2020 roku, a premiera kolejnego sezonu planowana jest na 2021 rok.

W drugim sezonie ponownie zobaczymy głównych członków obsady - Henry’ego Cavilla (Mission Impossible - Fallout, Człowiek ze stali) w roli Geralta z Rivii, Anyę Chalotrę (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freyę Allan (The Third Day, Kraina bezprawia) jako Ciri. Potwierdzono także, że drugi sezon będzie składał się z ośmiu odcinków, a jego producentami wykonawczymi będą Lauren Schmidt Hissrich, Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub i Jarosław Sawko. Informacje na temat reżyserów oraz innych członków obsady pojawią się wkrótce. Trudno jednak dziwić tak szybkiej zapowiedzi drugiego sezonu, ponieważ zainteresowanie serialem jest ogromne i dużo osób już wieszczy tu sukces na miarę Gry o Tron. Tym bardziej, że obecnie jest mocne zapotrzebowanie na mroczne fantasy, a twórcy sugerują, że ich produkcji czasem bliżej do horroru.  

Netflix oficjalnie zapowiada drugi sezon Wiedźmina. Premiera w 2021 roku

Tak brzmi oficjalny opis pierwszego sezonu: Oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw. Poza wymienioną już trójką głównych aktorów, w pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.

Netflix oficjalnie zapowiada drugi sezon Wiedźmina. Premiera w 2021 roku

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix oficjalnie zapowiada drugi sezon Wiedźmina. Premiera w 2021 roku

 0