Netflix pod lupą UOKiK. Chodzi o współdzielenie kont

Netflix pod lupą UOKiK. Chodzi o współdzielenie kont

Netflix znalazł się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na giganta streamingowego od połowy 2023 roku wpłynęło do UOKiK 20 skarg na działanie platformy związanej ze współdzieleniem kont poza domem i pobierania z tego tytułu dodatkowej opłaty. Polska organizacja czeka na wyjaśnienia.

Swego czasu o walce Netflixa ze współdzieleniem kont poza jednym gospodarstwem domowym napisano wiele. Teraz sprawie przygląda się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do którego na platformę VOD wpłynęło około 20 skarg od polskich konsumentów. Chodzi o wprowadzoną w czerwcu zeszłego roku na rynku polskim przez Netflixa opłatę za udostępnianie swojego konta osobie spoza gospodarstwa domowego. Netflix pobiera 9,99 złotych miesięcznie od każdego użytkownika spoza domu.

UOKiK czeka na stanowisko Netflixa dotyczące blokady współdzielenia kont i wprowadzenia opłaty za udostępnianie profilu osobom spoza gospodarstwa domowego.

Netflix pod lupą UOKiK. Chodzi o współdzielenie kont
 

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl w ciągu 30 dni po udostępnieniu opłaty do UOKiK trafiły 2 skargi na działanie firmy. Jak dotąd polska organizacja nie otrzymała odpowiedzi od platformy mimo wysłania zapytania. "Prezes Urzędu skierował do spółki Netflix zapytanie w sprawie blokady współdzielenia kont, rezygnacji z abonamentu oraz danych kontaktowych udostępnianych na należącej do niej stronie internetowej" - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl departament komunikacji UOKiK.

Dodano też, iż w związku z brakiem odpowiedzi Spółki ponowiono zapytanie. Warto przypomnieć, że w 2023 roku UOKiK zakwestionował punkty w regulaminach Amazon Prime i Amazon Prime Video umożliwiające platformom streamingowym podnoszenie cen za usługi bez zgody klientów. Zdaniem Urzędu to niedopuszczalne działanie. W reakcji firma usunęła kontrowersyjny zapis ze swojego regulaminu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix pod lupą UOKiK. Chodzi o współdzielenie kont

 0