Netflix podał najnowsze wyniki finansowe. Gigant nie ma sobie równych

Netflix podał najnowsze wyniki finansowe. Gigant nie ma sobie równych

Rynek platform VOD zdominowany jest przez Netflixa i nic nie wskazuje na to, aby pojawienie się konkurencyjnych usług od Apple czy Disneya miało to zmienić. Tym bardziej, że w najnowszym raporcie z pierwszego kwartału bieżącego roku Netflix potwierdził swoją dominację. Zaczynając od bazy użytkowników, serwis może pochwalić się aż 148,8 mln abonamentami aktywnie korzystającymi ze wspomnianej platformy (w tym przypadku odnotowano wzrost liczby subskrybentów o 9,6 mln osób). Jeśli chodzi o poszczególne kraje, to w Stanach Zjednoczonych Netflix wybrało 60,23 miliona użytkowników, zaś na pozostałych rynkach 88,63 mln osób. Pomimo iż Polska nie jest najważniejszym miejscem działalności amerykańskiego giganta, to usługa w naszym kraju cieszy się niemałą popularnością i odnotowała w pierwszych miesiącach 2019 wzrost o 1,76 mln abonentów.

Netflix odnotował wzrost liczby abonentów o 9,6 mln. 

Netflix podał najnowsze wyniki finansowe. Gigant nie ma sobie równych

Jeśli chodzi o kondycję finansową, przedsiębiorstwo także nie może narzekać. Na początku roku zanotowano 4,5 miliarda dolarów przychodów, co oznacza wzrost o 22,2 procent w skali rocznej. Do sukcesu według samego zainteresowanego przyczyniły się rynki zagraniczne, w tym przypadku wpływy wyniosły 2,3 mld dolarów. Bez wątpienia taki wzrost liczby abonentów może cieszyć włodarzy firmy, a czy obawiają się oni rywalizacji z technologicznymi gigantami pokroju Apple? Dyrektor finansowy w liście do inwestorów odniósł się bezpośrednio do ostatnich prezentacji Apple Arcade oraz Disney+, przyznając, że będą dobrymi rywalami, jednak mimo wzrostu konkurencji szefostwo Netflixa nie obawia się ogromnej przesiadki użytkowników na produkty Apple i Disneya.

W liście nie poruszono za to cen nowych usług, które mogą okazać się decydującym czynnikiem. Przy okazji przypomnijmy, iż Netflix testuje w wybranych regionach świata nową opcję subskrypcji dedykowaną wyłącznie urządzeniom mobilnym, z racji ograniczenia miałaby być ona nieco tańsza względem podstawowych opcji. Odpowiednia baza filmów czy seriali to również element decydujący o popularności danej platformy - w tym roku Netflix postara się nas przekonać m.in. wyczekiwanym przez fanów nie tylko z Polski serialem o Wiedźminie, którego premiera odbędzie się jeszcze w 2019 roku, a dokładniej w czwartym kwartale co potwierdził sam Netflix.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix podał najnowsze wyniki finansowe. Gigant nie ma sobie równych

 0