Netflix Polska testuje wyższe ceny abonamentu

Netflix Polska testuje wyższe ceny abonamentu

Netflix to usługa, która w Polsce cieszy się szczególną popularnością, co jest zasługą nie tylko bogatego katalogu filmowego, ale także w miarę atrakcyjnych cen abonamentów, które musimy płacić by móc cieszyć się z pełnego dostępu do oferty platformy. Niestety ostatnie doniesienia wskazują, że Netflix rozpoczął program testujący nowe warianty cenowe na poszczególne pakiety. Zmienione proponowane stawki tradycyjnie zależne są od wybranej wersji subskrypcji i powinny wynosić: 39 złotych za zestaw podstawowy, 52 zł — standard oraz 65 zł za edycję premium. Podwyżka nie jest jakoś mocno dotkliwa, ale zauważalna. Domyślne ceny wynoszą: 34 złote za podstawowy abonament, 43 zł — standard i 52 złote za premium. Oczywiście są to stawki miesięczne. Należy podkreślić, że najnowsza propozycja obowiązuje na razie tylko dla osób, które dopiero zdecydują się wykupić dany pakiet.

Polski oddział Netflixa testuje różne warianty nowych cen pakietów.

Netflix Polska testuje wyższe ceny abonamentu

Natomiast jeśli chodzi o aktualnych klientów to ich zmiany póki co nie obowiązują, aczkolwiek zapewne zmieni się to w przyszłości. W oświadczeniu przesłanym do redakcji serwisu Nflix.pl, Netflix Polska stwierdził, iż sprawdzając różne poziomy stawek platforma chce lepiej zrozumieć postrzeganie strony przez użytkowników. Procedura testowa nie oznacza wprowadzenia konkretnych, zmienionych cen, a ich wartości nie będą widoczne dla wszystkich. I to się w pewnym sensie zgadza, bowiem przytoczone stawki nie są statyczne tylko zmienne. Przykładowo na urządzeniach mobilnych widzimy różne warianty np. 34 zł za pakiet podstawowy, 49 zł za standardowy i 65 złotych w przypadku opcji premium.

Netflix Polska testuje wyższe ceny abonamentu

Wychodzi więc na to, że każdy widzi co innego. Ewentualne podwyżki nie dziwią zważywszy na fakt, iż amerykański oddział platformy VOD podniósł ceny abonamentów w październiku ubiegłego roku. Bez wątpienia jednak Netflix pozostaje jednym z najpopularniejszych serwisów strumieniujących wideo na świecie. Codziennie udostępnia on około 125 mln godzin filmów oraz seriali wliczając w to pełnoprawne autorskie produkcje. Z jego usług korzysta średnio 104 miliony ludzi ze 190 krajów. Cechą wyróżniającą ów portal jest możliwość obejrzenia dostępnej treści praktycznie na dowolnym urządzeniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix Polska testuje wyższe ceny abonamentu

 0