Netflix: Powrót pracowników do biura dopiero po szczepieniu na Covid-19

Netflix: Powrót pracowników do biura dopiero po szczepieniu na Covid-19

Covid-19 wciąż nie odpuszcza i liczba zarażonych nieustannie się zwiększa, a firmy muszę zdecydować jakie przyjąć stanowisko wobec powrotu pracowników do biur. Większość powróciła już do normalnej pracy sprzed "lockdownu", podczas gdy inni trzymają się polityki pracy zdalnej przynajmniej do przyszłego roku. W przypadku Netflixa, CEO Reed Hastings mówi, że jego pracownicy nie wrócą, dopóki większość nie zostanie zaszczepiona. W wywiadzie dla Wall Street Journal Hastings dał do zrozumienia, że ​​nie jest fanem pracy w domu, wierząc, że brak interakcji ma negatywny wpływ na biznes. Zapytano go również, czy po zakończeniu pandemii Covid-19 firmy bardziej przestawią się na pracę z domu. "Gdybym miał zgadywać, pięciodniowy tydzień pracy zamieni się w cztery dni w biurze, podczas gdy jeden dzień będzie wirtualny w domu. Założę się, że tak kończy się wiele firm" - powiedział Hastings.

Netflix twierdzi, że pracownicy będą mogli powrócić do pracy w biurze, dopiero gdy większość z nich zostanie zaszczepiona przeciw Covid-19. CEO firmy jest przeciwny pracy zdalnej.

Prezesa Netflixa zapytano również, kiedy jego pracownicy wrócą do biura. Co ciekawe, planuje on zaczekać, aż szczepionka będzie powszechnie dostępna. "Prawdopodobnie sześć miesięcy po szczepionce. Kiedy już uda nam się zaszczepić większość ludzi, to prawdopodobnie wrócą oni do biura ". Większość naukowców twierdzi, że szczepionka na Covid-19 pojawi się w przyszłym roku, chociaż większym problemem może być przekonanie ludzi do jej przyjęcia. Wiele osób obawia się, że pośpieszny rozwój i krótki czas testów oznacza, że ​​szczepionka może być niebezpieczna i powodować skutki uboczne, które pojawią się dopiero po czasie. Hastings powiedział, że chce, aby większość ludzi została zaszczepiona przed powrotem do biura, więc jest mało prawdopodobne, aby był to wymóg wobec pracowników, choć nie jest to wykluczone.

Większość dużych firm technologicznych wyznaczyła rok 2021 jako datę powrotu pracowników do pracy biurowej. Microsoft otworzy swoje fizyczne biura dopiero w przyszłym roku, podczas gdy Google ozjamiło w lipcu, że pracownicy mogą pracować z domu przez dodatkowe 12 miesięcy. Amazon przedłużył również politykę pracy zdalnej do 8 stycznia 2021 roku. Inaczej postępuje Apple, które rozpoczęło pierwszą fazę powrotu pracowników do swojej siedziby w Dolinie Krzemowej już 15 czerwca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix: Powrót pracowników do biura dopiero po szczepieniu na Covid-19

 0