Netflix pracuje nad serialem w uniwersum The Elder Scrolls?

Netflix pracuje nad serialem w uniwersum The Elder Scrolls?

W ostatnich lata w sposób drastyczny wzrosła moda na ekranizacje gier czy to w formie filmów na wielkim ekranie, czy też seriali dostępnych w ramach usług streamingowych. Powstało już kilka tego typu dzieł, jak np. cała seria Resident Evil, Silent Hill, Asassin’s Creed, Tomb Raider, Warcraft czy też Need for Speed, ale jeszcze więcej jest w przygotowaniu. Aktualnie wiemy między innymi o pracach nad ekranizacjami Uncharted, The Last of Us, Metal Gear Solid, Fallout, Bordelands, Brother in Arms, a także nowych wersjach Resident Evil oraz Assassin’s Creed już w formie seriali na Netflixie. Jednak na tym lista się nie kończy i wkrótce dopiszemy do niej kolejne pozycje. Według najnowszych plotek Netflix zarezerwował sobie prawo do kolejnego serialu na podstawie gier, tym razem z fantastycznym uniwersum The Elder Scrolls.

Netflix może pracować nad nowym serialem w uniwersum The Elder Scrolls.

The Elder Scrolls - Netflix

Według najnowszych informacji Netflix mógł już rozpocząć prace nad serialem w uniwersum The Elder Scrolls. Te prawdopodobnie nie są zaawansowane i na razie polegają na szukaniu showrunnera oraz aktorów, ale to jakiś początek. Według plotek serwis streamingowych chce na serial przeznaczyć naprawdę duży budżet, porównywalny do tego, który pochłania produkcja Wiedźmina. Taka decyzja nie powinna nikogo dziwić. W końcu The Elder Scrolls to jedna z największych serii z gatunku RPG. Doskonale radzi sobie jej sieciowa odsłona The Elder Scrolls Online, jest też mobilna gierka The Elder Scrolls: Blades, a Bethesda pracuje również nad The Elder Scrolls VI o nieznanym jeszcze podtytule. Dołożenie do tego serialu nie tylko zwiększyłoby świadomość marki i być może przysporzyło jej nowych fanów, ale też zwiększyło zainteresowanie już dostępnymi produkcjami lub tą, która dopiero jest szykowana.

Rzecz w tym, że powyższe informacje to tylko plotki, więc nie traktujcie ich za pewnik. Lepiej podchodzić do nich z pewnym dystansem, a przynajmniej do momentu oficjalnego potwierdzenia. Pomimo tego jest to ciekawa pogłoska i informacja o takim serialu na pewno zostałaby ciepło przyjęta przez graczy. Przecież The Elder Scrolls to ogromne uniwersum, w którym opowiedzieć można całe mnóstwo ciekawych historii. W tym momencie powstaje sporo seriali w fantastycznych uniwersach. Netflix pracuje nad drugim sezonem Wiedźmina, a Amazon tworzy serialowego Władcę Pierścieni oraz Fallouta (inna marka Bethesdy).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix pracuje nad serialem w uniwersum The Elder Scrolls?

 0