Netflix rezygnuje z cenzury przez odpływ użytkowników. "Wrażliwi pracownicy powinni odejść"

Netflix rezygnuje z cenzury przez odpływ użytkowników. "Wrażliwi pracownicy powinni odejść"

Netflix niedawno ogłosił, że traci użytkowników i trzeba wprowadzić pewne zmiany, by proces ten zatrzymać. Firma wydała ostrzeżenie dla pracowników w przesłanej notatce i ostrzegła, że osoby urażone "szkodliwymi" treściami na platformie, mogą poszukać sobie pracy w innym miejscu.

Notatka uzyskana przez Variety sygnalizuje zmianę w kulturze Netflix i wydaje się być wywołana reakcją m.in. na specjalny występ komika Dave'a Chappelle'a. Aktywistyczni pracownicy Netflixa zorganizowali strajk po emisji programu specjalnego, który uznali za transfobiczny. Nowa "notatka kulturowa" zawiera sekcję zatytułowaną "Ekspresja artystyczna", która mówi, że platforma nie będzie cenzurować artystów i głosów, nawet jeśli ich treść zostanie uznana za "szkodliwą".

Netflix zmienia swoją politykę dotyczącą cenzury. To widzowie "zdecydują, co jest dla nich odpowiednie, zamiast cenzurować przez Netflix konkretnych artystów lub głosy". Pracownicy wrażliwi na m.in. transfobiczne treści, którzy nie zgadzają się na serwowanie szerokiego zakresu treści, powinni odejść.

"Jeśli trudno będzie Ci wpierać szeroki zakres naszych treści, Netflix może nie być dla Ciebie najlepszym miejscem" – mówi notatka. Dodaje, że pracownicy mogą być zmuszeni do pracy nad treściami, które uznają za szkodliwe, a jeśli nie czują się komfortowo, akceptując takie zadania, powinni znaleźć pracę gdzie indziej. "Rozrywka dla świata to niesamowita okazja, a także wyzwanie, ponieważ widzowie mają bardzo różne gusta i punkty widzenia. Dlatego oferujemy szeroką gamę programów telewizyjnych i filmów, z których niektóre mogą być prowokacyjne" — czytamy w notatce. 

Netflix dodaje, że firma "wspiera ekspresję artystyczną twórców, z którymi decydujemy się współpracować" i że to widzowie "decydują, co jest dla nich odpowiednie, zamiast cenzurować przez Netflix konkretnych artystów lub głosy". Pracownik, który zorganizował strajk w październiku ubiegłego roku po wydaniu "transfobicznego" specjalnego programu Dave'a Chappelle'a zatytułowanego "The Closer", został zwolniony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix rezygnuje z cenzury przez odpływ użytkowników. "Wrażliwi pracownicy powinni odejść"

 0