Netflix testuje tanią usługę dedykowaną wyłącznie urządzeniom mobilnym

Netflix testuje tanią usługę dedykowaną wyłącznie urządzeniom mobilnym

Netflix postanowił w ostatnim czasie wypróbować wiele rozwiązań obejmujących m.in. ceny abonamentu. Niestety smutną wiadomością jest także fakt rezygnacji przez najpopularniejszą platformę VOD z darmowego okresu próbnego dla subskrybentów z Polski, co z pewnością stanowi niemały cios, ponieważ tego rodzaju opcja cieszyła się u nas sporym zainteresowaniem i pozwalała sprawdzić, czy oferta Netflixa przypadnie nam do gustu na dłużej niż miesiąc. Decyzję najpewniej spowodował fakt klasycznego cwaniarstwa, jakie powstało, a mianowicie niektóre osoby przedłużały sobie tą darmową przygodę poprzez zakładanie nowych kont. Obejście systemu okazało się banalnie proste, bowiem wystarczyło podpiąć nową kartę. Jeśli chodzi o podwyżki cen abonamentu to jak na razie były opcja ta była jedynie testowana przez firmę, choć zapewne wkrótce może oficjalnie wejść w życie. 

Netflix testuje tańszą od standardowej usługę umożliwiającą oglądanie filmów czy seriali wyłącznie na urządzeniach mobilnych.

Netflix testuje tanią usługę dedykowaną wyłącznie urządzeniom mobilnym

Netflix jednak ma plan, jak mimo tego zachęcić społeczność do korzystania z jego katalogu filmów oraz seriali. Otóż serwis testuje w wybranych krajach nową usługę subskrypcji dedykowaną wyłącznie urządzeniom mobilnym, która kosztowałaby 3,63 USD miesięcznie. W oświadczeniu przesłanym redakcji The Verge, Netflix stwierdził, że zawsze będzie dążył do uczynienia swojej platformy przyjaznej dla innych, a także łatwiej dostępnej. Stąd też sprawdzają różne możliwości np. opcję oglądania Netflixa na smartfonach oraz tabletach z gwarancją niższej stawki abonamentowej i krótszym okresem subskrypcji. To ostatnie jest szczególnie ciekawe, gdyż pozwala przypuszczać, że branżowy gigant wprowadzi prócz abonamentuplanu na przykład ofertę ważną przez tydzień lub dwa tygodnie.

Niestety zważywszy, że jest to wyłącznie test nie jest on dostępny dla wszystkich. Z pewnością z mobilnej usługi mogą teraz cieszyć się mieszkańcy Indii. Ciężko więc ocenić czy taka usługa pojawi się również w pozostałych regionach globu, wliczając w to oczywiście Polskę, gdzie z pewnością zostałaby ona przyjęta z dużym zainteresowaniem, nawet jeśli umożliwiałaby oglądanie materiałów wideo tylko na smartfonach lub tabletach z pominięciem przeglądarki internetowej. Liczymy, że Netflix nie zapomni też o naszym kraju i w przyszłości zaproponuje atrakcyjne stawki abonamentowe lub tego rodzaju opcję.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix testuje tanią usługę dedykowaną wyłącznie urządzeniom mobilnym

 0