Netflix tworzy grę AAA na PC z gatunku action RPG

Netflix tworzy grę AAA na PC z gatunku action RPG

Netflix wszedł na rynek gier ponad rok temu z tytułami mobilnymi, które są oferowane dla abonentów Netflix bez dodatkowych opłat. Niektóre gry są powiązane z popularnymi produkcjami Netflixa, takim jak Stranger Things, ale większość oferowanych tytułów nie nawiązuje do seriali i filmów firmy. 

Z biegiem czasu Netflix rozszerzył swoją bibliotekę gier mobilnych, kupił gamingowe studio i ujawnił plany uruchomienia usługi gier w chmurze. Oprócz tego, jak się właśnie okazuje, firma pracuje również nad grą AAA na PC.

Serwis Mobilegamer.biz zauważył ofertę pracy, którą firma ogłosiła dla reżysera w Los Angeles, który poprowadziłby prace nad „zupełnie nową grą klasy AAA na komputery PC”.

Netflix tworzy grę AAA na PC z gatunku action RPG

Serwis Mobilegamer.biz zauważył ofertę pracy, którą firma ogłosiła dla reżysera w Los Angeles, który poprowadziłby prace nad „zupełnie nową grą klasy AAA na komputery PC” — nie jest to więc kolejny tytuł na urządzenia mobilne. Chociaż wiele szczegółów pozostaje nieznanych, nowy pracownik powinien mieć doświadczenie w strzelankach pierwszo- i trzecioosobowych, stale ewoluujących grach „typu usługi” (np. Destiny 2) i szybkim prototypowaniu w Unreal Engine. Idealny kandydat czułby się również dobrze zarówno w trybie współpracy, jak i rywalizacji wieloosobowej oraz stworzyłby świat gry „godny” serialu Netflix.

Netflix podkreśla, że ​​​​reżyser gry nie będzie hamowany przez „ograniczenia projektowe” związane z monetyzacją. W odróżnieniu od istniejących gier Netflixa, zakupy w aplikacji, reklamy i inne niemiłe niespodzianki nie powinny mieć miejsca w tym projekcie. Ogłoszenie dla głównego inżyniera również nawiązuje do „3-osobowej gry action RPG”.

Oczekiwania są już duże. Wiceprezes ds. gier Netflixa, Mike Verdu, ujawnił w zeszłym miesiącu, że były dyrektor Overwatch, Chacko Sonny, kieruje studiem w Los Angeles po opuszczeniu Blizzarda w 2021 roku, a nowy reżyser również nie może być anonimową postacią, gdyż oczekuje się, że będzie miał „co najmniej” 10 lat doświadczenia w projektowaniu. Netflix założył również sklep w Helsinkach i kupił wielu deweloperów, w tym Night School Studio, twórców Oxenfree.

Jak na razie mniej niż jeden procent abonentów firmy korzysta z gier mobilnych oferowanych w ramach subskrypcji. Hitowe gry na inne platformy mogą nie tylko dotrzeć do nowych odbiorców, ale pomóc Netflixowi zbudować reputację w branży.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix tworzy grę AAA na PC z gatunku action RPG

 0