Netflix w 4K – nie pomogą nawet karty GeForce GTX 1000 i Radeon RX 400

Netflix w 4K – nie pomogą nawet karty GeForce GTX 1000 i Radeon RX 400

Tydzień temu pojawiły się informacje na temat wymagań, które trzeba spełnić, aby oglądać Netlixa na PC w rozdzielczości 4K. Okazuje się, że nie pomagają nawet najnowsze karty graficzne GeForce GTX 1000 oraz Radeon RX 400.

Netflix 4K

W wymaganiach, które trzeba spełniać, aby oglądać Netflixa 4K na komputerach z Windowsem, są między innymi: system Windows 10, przeglądarka Microsoft Edge oraz procesory Intel Core 7. generacji Kaby Lake. Jednak niemiecki serwis Heise postanowił sprawdzić czy sytuacja zmienia się, jeśli w komputerze znajdują się nowe kart graficzne, które nie mają najmniejszych problemów z obsługą 4K.

Niestety, nawet GeForce GTX z serii 10 lub Radeon RX z serii 400 nie pozwalają na odtwarzanie Netflixa w rozdzielczości 4K. Dlaczego? Okazuje się, że problemem są zabezpieczenia antypirackie. Netflix wykorzystuje PlayReady 3.0 SL3000 oraz HDCP 2.2. Z tego powodu nawet najnowsze karty graficzne nie są w stanie poradzić sobie z filmami w 4K na popularnym serwisie streamingowym. Co ciekawe, są one zgodne ze standardem HDCP 2.2, więc sytuacja wydaje się nieco dziwna. Światełkiem w tunelu jest fakt, że AMD zadeklarowało dodanie obsługi PlayReady 3.0 w swoich sterownikach.

Nie da się także obejść ograniczenia w postaci przeglądarki Microsoft Edge. Netflix w 4K działa tylko na niej. Nawet dedykowana aplikacja Netflixa na Windowsa nie pozwala na oglądanie filmów i seriali w wyższej rozdzielczości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix w 4K – nie pomogą nawet karty GeForce GTX 1000 i Radeon RX 400

 0