Netflix wprowadza podwyżki cen abonamentu na pierwszych rynkach

Netflix wprowadza podwyżki cen abonamentu na pierwszych rynkach

Netflix oficjalnie ogłosił podwyżki cen abonamentu na pierwszych rynkach. Warto wspomnieć, że popularna platforma streamingowa zanotowała mocny wzrost użytkowników po wprowadzeniu ograniczeń związanych ze współdzieleniem kont.

Netflix zwiększa ceny abonamentu

Netflix zwiększa ceny abonamentu na pierwszych trzech rynkach. Więcej zapłacą mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii i Francji. Subskrypcja Premium w Stanach Zjednoczonych wynosi obecnie 22,99 USD miesięcznie (19,99 USD poprzednio). Plan podstawowy (który jest wycofywany i nie jest już dostępny dla nowych członków) będzie teraz kosztować 11,99 USD zamiast 9,99 USD.

Netflix wprowadził podwyżki cen abonamentu m.in. w USA i Wielkiej Brytanii.

Netflix wprowadza podwyżki cen abonamentu na pierwszych rynkach
 

Netflix dostosowuje ceny w Wielkiej Brytanii i Francji. Ceny planu Ads, Basic, Standard i Premium wynoszą odpowiednio 4,99 GBP/7,99 GBP/10,99 GBP/17,99 GBP i 5,99 EUR/10,99 EUR/13,49 EUR/19,99 EUR w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak w USA, ceny wariantu Ads i Standard w Wielkiej Brytanii i Francji pozostają niezmienione. Netflix mimo podwyżek uważa, że ma atrakcyjną ofertę. Niewątpliwie może sobie na taki krok pozwolić ze względu na duży przyrost nowych klientów.

Netflix notuje wzrost nowych użytkowników

Netflix rozprawił się z osobami współdzielącymi konta i w trzecim kwartale przybyło mu aż 8,76 mln nowych użytkowników. Analitycy spodziewali się 6 milionów. Na dzień 30 września platforma miała 247,15 mln zarejestrowanych profili. Jak widzimy, chociaż część ludzi zrezygnowała z dalszego opłacania subskrypcji to jest grupa, która zdecydowała się płacić oddzielnie i skuteczna walka ze współdzieleniem kont procentuje.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix wprowadza podwyżki cen abonamentu na pierwszych rynkach

 0