Netflix zapowiada animowany serial Wiedźmin

Netflix zapowiada animowany serial Wiedźmin

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy, że Netflix chwali się ogromnym sukcesem serialu Wiedźmin, którego pierwszy sezon był największą premierą w historii platformy. Firma zdaje sobie sprawę, że popularność marki jest ogromna, ale taki stan rzeczy może nie potrwać wiecznie, więc zdecydowała się kuć żelazo póki gorące. Po tym, jak w sieci pojawiły się nowe plotki o szykowanym przez Netflixa nowym animowanym serialu o Wiedźminie, nie trzeba było długo czekać na ich potwierdzenie. Na Twitterze firmy szybko pojawiła się informacja, że przecieki są prawdziwe. Zapowiedź była bardzo krótka, ale dowiedzieliśmy się, że animację wyprodukuje koreańskie Studio Mir i w serialu zapoznamy się „z nowym zagrożeniem dla Kontynentu”.

Animację wyprodukuje koreańskie Studio Mir, nagradzane wcześniej za The Legend of Korra.  

Animowany serial będzie nosił tytuł The Witcher: Nightmare of the Wolf i co ciekawe pierwsze plotki na jego temat pojawiły się w już w ubiegłym roku, a konkretniej w październiku, kiedy to Amerykańska Gildia Scenarzystów (WGA) opublikowała na swojej liście scenariusz od Beau DeMayo, który bazował na książkach z serii Wiedźmin. Co prawda DeMayo odpowiedzialny był za jeden odcinek aktorskiego Wiedźmina, a powierzono mu także kilka w drugim sezonie, ale wspomniany scenariusz na liście WGA dotyczył ewidentnie innej produkcji. Nie jest to jednak jedyne nazwisko, które połączy oba seriale, ponieważ Netflix potwierdził, że nad animowanym Wiedźminem pracować będzie także showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich. Studio Mir, które odpowiadać ma za wyprodukowanie animacji, nagradzane było już zaś za The Legend of Korra.    

Ze względu na wcześniejsze plotki, zapowiedź The Witcher: Nightmare of the Wolf trudno uznać za dużą niespodziankę, ale fani postaci wykreowanych przez Andrzeja Sapkowskiego mogą już zacierać ręce. Sukces nowego serialu wydaje się być gwarantowany, choć animacji raczej trudno będzie przebić 76 mln widzów, które serial Wiedźmin odnotował w pierwszych czterech tygodniach. Niestety Netflix nie zdradził jeszcze daty premiery Nightmare of the Wolf, ale biorąc pod uwagę, że na drugi sezon aktorskiego Wiedźmina poczekamy do przyszłego roku, spodziewać można się, że firma będzie chciała nam umilić oczekiwanie, wypuszczając animację jeszcze w tym roku.  

* Grafika główna pochodzi z komiksu od Dark Horse, a nie The Witcher: Nightmare of the Wolf

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix zapowiada animowany serial Wiedźmin

 0