NetherRealm zapowiada koniec wsparcia dla Mortal Kombat 11. Gra nie dostanie już więcej DLC

NetherRealm zapowiada koniec wsparcia dla Mortal Kombat 11. Gra nie dostanie już więcej DLC

Mortal Kombat 11 zadebiutował w 2019 roku i przez cały ten czas był rozwijany przez twórców, którzy dostarczali nowe dodatki. NetherRealm ogłosił jednak, że kończy wsparcie dla tej produkcji, ponieważ skupia się na nowym projekcie. Deweloperzy nie zamierzają już dostarczać kolejnych DLC z nowymi postaciami, co oznacza, że Fighter Pack 3, o którym mówiono od jakiegoś czasu przechodzi do historii. Chociaż fani marki są niezadowoleni z tej decyzji, to z drugiej strony gra miała zapewniony dość długi rozwój w porównaniu do innych tytułów tego studia. Dotychczas otrzymaliśmy nie tylko rozszerzenia z bohaterami, ale również Aftermath, czyli dodatkową kampanię fabularną kontynuującą wątki z podstawki. "Studio NetherRealm skupia się na kolejnym projekcie, nie powstanie więcej DLC także tych z postaciami" - głosi oficjalny komunikat firmy.

Twórcy zakończyli rozwój Mortal Kombat 11. Gra nie dostanie już więcej dodatków.

Oczywiście pojawiły się spekulacje odnośnie tego, nad czym pracują autorzy i na liście pojawił się Injustice 3 związany z uniwersum wykreowanym przez DC Comics, w którym otrzymujemy szansę zagrania m.in. Batmanem czy Supermanem. Poprzedni epizod wyszedł w 2017 roku, czyli już jakiś czas temu i jego istnienie raczej nie byłoby zaskoczeniem. Na ewentualne potwierdzenie tych rewelacji musimy najpewniej poczekać do DC Fandome 2021 odbywającego się w październiku. W zeszłym roku na tym evencie ujawniono Suicide Squad: Kill The Justice League i Gotham Knights. Sam Mortal Kombat 11 otrzymał trochę dodatków np. wprowadzającego Fujina, Sheevea oraz Robocopa.

Mortal Kombat 11 to gra, która sprzedawała się bardzo dobrze. Według statystyk do października 2020 roku tytuł trafił do 8 milionów graczy. Co ciekawe dyrektor kreatywny projektu, Ed Boon przyznał jeszcze przed debiutem "jedenastki", że powstała ona dzięki wysokiemu zainteresowaniu Mortal Kombat X, który sprzedał się w nakładzie 11 milionów egzemplarzy. Była to zarazem decyzja biznesowa, lecz jak widzimy opłacalna.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NetherRealm zapowiada koniec wsparcia dla Mortal Kombat 11. Gra nie dostanie już więcej DLC

 0