Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 104. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 104. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Oto co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Na początek podsumowania dobre wieści dla osób planujących kupno karty graficznej AMD. Producent szykuje Radeony RX 7000, które będą tańsze od pozostałych modeli i mają reprezentować średnią półkę. Dyrektor generalna AMD potwierdziła zbliżają się premierę średniopółkowych Radeonów RX 7000, więc nie jest to nieoficjalna plotka. Premiera powinna nastąpić jeszcze w tym kwartale, a my wyczekujemy nadejścia między innymi Radeona RX 7600/XT. Mówi się, że zadebiutuje on 25 maja. Źródłem tej rewelacji pozostaje lista wrzucona na Reddita ukazująca niewydane jeszcze karty graficzne Radeon. Pochodzi ona z oprogramowania ROCm, oprócz modelu RX 7600 XT znajdziemy tam także układy graficzne: RX 7800 XT, RX 7700 XT oraz RX 7500 XT.

Zapraszamy do obejrzenia nowego newsowego podsumowania tygodnia.

Tymczasem w bazie EEC dostrzeżono najnowszy wpis Gigabyte wymieniający dwie karty Radeon RX 7600 i aż dziewięć wariantów GeForce'a RTX 4060 Ti. GPU mogą pojawić się w tym samym czasie, natomiast wspólnym mianownikiem obu GPU jest również 8 GB pamięci VRAM, co potwierdzają dane z bazy EEC. Większy nacisk położono na produkty NVIDII, które dostają więcej wariantów niż AMD. Marka GeForce otrzymuje cztery razy więcej wersji niż nowy Radeon, w tym AORUS Extreme, AERO, Eagle i WindForce. Radeon RX 7600 dostanie tylko model Gaming i podkręcony fabrycznie Gaming OC.

Informator potwierdza PS5 Pro i zdradza planowaną datę premiery

Plotki o istnieniu PlayStation 5 Pro krążą już od jakiegoś czasu. Znany informator Tom Henderson twierdzi, że Sony rzeczywiście pracuje nad takim modelem, choć „może zostać anulowany w każdym momencie”. Dodał również: „Chociaż w tej chwili nie możemy podać więcej szczegółów, rozumiemy, że pierwsze prototypy zestawu deweloperskiego trafią do niezależnych programistów w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a deweloperzy zewnętrzni otrzymają je do końca roku”. Na koniec artykułu napisano, iż oczekiwana data wydania PS5 Pro to czwarty kwartał 2024 roku. Czyli jeszcze sobie poczekamy.

Sprzedaż iPhone'ów zostanie zablokowana w Unii Europejskiej? UE ostrzega Apple

Niewątpliwie wymuszenie przez Unię Europejską jednego typu ładowarki w postaci USB typu C nie jest w smak Apple bazującemu na autorskim rozwiązaniu. Producent potwierdził, iż dostosuje się do nowych wymogów UE, aczkolwiek wraz postanowił nieco pokombinować. Firma podobno planuje ograniczyć prędkości ładowania i innych funkcji kabli USB-C, które nie są certyfikowane w ramach programu „Made for iPhone”. To nie spodobało się unijnym urzędnikom.

Komisarz UE, Thierry Breton wysłał do Apple list ostrzegający firmę, że ograniczenie funkcjonalności kabli USB-C będzie niedozwolone i doprowadzi do zablokowania sprzedaży iPhone'ów w krajach Unii Europejskiej po wejściu prawa w życie.

Samsung walczy z kryzysem. Firma ograniczy produkcję pamięci

Samsung fatalne wyniki w pierwszych trzech miesiącach roku przypisuje zmniejszonemu popytowi na układy pamięci. W związku z kryzysem, jaki dopadł giganta technologicznego, zamierza on dokonać cięć kosztów i poszukać oszczędności, by przetrwać ten sztorm na morzu. Jak wiemy, cięcia dotkną produkcję pamięci RAM oraz pamięci flash (do niektórych urządzeń i smartfonów). Analitycy oczekują redukcji produkcji pamięci o około 20-25% w pierwszej połowie 2023 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 104. Sprawdź co Cię ominęło

 0