Nie będzie kolejnego iPhone’a SE?

Nie będzie kolejnego iPhone’a SE?

Ming-Chi Kuo z firmy analitycznej KGI Securities uchodzi za jednego z największych ekspertów od Apple. Dzisiaj ujawnił, że firma z Cupertino nie zamierza wydawać kolejnej wersji iPhone’a SE.

Zdaniem Ming-Chi Kuo z firmy analitycznej KGI Securities w tym roku nie zobaczymy nowej wersji budżetowego iPhone’a SE, o ile tak można powiedzieć o urządzeniu za ponad 2100 zł. Telefon okazał się dużym sukcesem Apple. Być może zbyt dużym.

Apple iPhone SE wyposażony jest w 4-calowy ekran oraz wiele rozwiązań znanych z większych modeli – iPhone'a 6S oraz 6S Plus. Miał to być sprzęt skierowany do osób, którym nie podobają się zbyt duże telefony. Okazuje się jednak, że model SE mógł znacząco wpłynąć na sprzedaż droższych wariantów i dlatego nie będzie kontynuowany.

Nowej wersji iPhone’a SE nie zobaczymy najprawdopodobniej z jednego powodu – Apple zależy przede wszystkim na zyskach. Aktualnie, gdy ceny podzespołów modelu z 2016 roku wciąż spadają, firma może zarabiać na telefonie więcej. Poza tym nowa wersja najprawdopodobniej przyczyniałby się do mniejszej sprzedaży iPhone’ów 7 i 7 Plus, a to na nich firma z nadgryzionym jabłkiem zarabia najwięcej.

Jednocześnie Ming-Chi Kuo przewiduje, że sprzedaż iPhone’ów będzie spadać. W drugim kwartale 2017 roku ma się sprzedać około 35 mln urządzeń, czyli o ponad 5 mln mniej niż w drugim kwartale 2016 roku. Ma to być spowodowane między innymi rezygnacją z modelu SE, który cieszył się bardzo dużym powodzeniem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie będzie kolejnego iPhone’a SE?

 0