Nie będzie McDualSense. Sony nie zgodziło się na współpracę z McDonald's

Nie będzie McDualSense. Sony nie zgodziło się na współpracę z McDonald's

McDualSense to limitowany kontroler do PlayStation 5 motywem nawiązujący do popularnej sieci fast foodów McDonald's, który miał trafi do klientów, ale jak się okazuje nie zostanie on uwzględniony w promocji firmy.

Powodem jest Sony, które nie udzieliło pozwolenia na wykorzystanie swojego gamepada w akcji organizowanej przez McDonald's na 50-lecie istnienia marki. W związku z tym wydarzeniem chciano wypuścić dość limitowaną partię 50 egzemplarzy tego kontrolera, ale ostatecznie do tego nie dojdzie. Dodatkowo Tydzień Streamów z szeregiem atrakcji dla graczy przełożono. "Tydzień Streamów został przesunięty, a kontrolery nie będą brane pod uwagę przy rozdawaniu nagród" - głosi komunikat McDonald's. Zamiast tego pojawią się dedykowane bluzy z logiem przedsiębiorstwa, które dostaną również streamerzy do rozdawania swoim widzom.

Limitowany kontroler McDualSense nie trafi do klientów, ponieważ McDonald's nie otrzymał od Sony pozwolenia.

Nie będzie McDualSense. Sony nie zgodziło się na współpracę z McDonald's

Sieć fast foodów jako pierwsza firma zamierzała wprowadzić specjalną edycję kontrolera DualSense i nie wiemy, czy takie egzemplarze już przygotowano, ale zapewne ich wartość może być ogromna i będą bardzo pożądane przez kolekcjonerów. Widzimy też, że Sony skutecznie blokuje tego typu inicjatywy i ciężko dojść z gigantem do porozumienia. DualSense kilka miesięcy temu doczekał się nowych wersji kolorystycznych Nocna Czerń i Kosmiczna Czerwień. Fani od dawna czekali na czarną edycję i producent wysłuchał ich próśb. DualSense jest pozytywnie oceniany przez użytkowników konsoli Sony i stanowi dość radykalne odejście od rozwiązań proponowanych przez DualShock.

Nowe kontrolery posiadają wbudowany mikrofon, głośniki i gniazdo słuchawkowe. Obsługują również m.in. haptyczne sprzężenie zwrotne i spusty adaptacyjne, które stawiają różne poziomu oporu. Jakiś czas temu Sony pozwano za wadliwe kontrolery, których analogi dryfowały. Chodziło to, że postacie w grach działały samoczynnie bez ingerencji gracza i problem stanowił właśnie felerny element DualSense.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie będzie McDualSense. Sony nie zgodziło się na współpracę z McDonald's

 0