Nie możesz uruchomić Ryzena 3000, bo masz stary BIOS? AMD dośle Boot Kit

Nie możesz uruchomić Ryzena 3000, bo masz stary BIOS? AMD dośle Boot Kit

Mija tydzień od oficjalnej premiery 3. generacji procesorów AMD i "czerwona" ekipa nieustannie pracuje nad tym, by start nowej architektury był jak najbardziej udany. Niestety wprowadzenie nowości nie przebiega tak gładko, jak wszyscy by tego chcieli i użytkownicy budujący nową platformę w oparciu o CPU Ryzen 3000 napotykają pierwsze komplikacje. AMD stara się wyłapać wszystkie problemy z ich nowymi procesorami i oferuje nawet darmowe zestawy, pozwalające na bezproblemowe uruchomienie systemu posiadaczom starszych płyt B450 i X470, którzy chcą wykorzystać je razem z jednym z nowych procesorów Ryzen. Firma oferuje użytkownikom procesor AMD Athlon 200GE wraz z chłodzeniem i wypożycza go na krótki okres czasu, pozwalający na aktualizację BIOS w ich płycie głównej.

AMD oferuje darmowe zestawy, pozwalające na bezproblemową aktualizację BIOSu posiadaczom starszych płyt B450 i X470.

Wypożyczenie procesora jest oferowane w ramach usług gwarancyjnych i przysługuje wyłącznie użytkownikom, którzy się do tego kwalifikują, czyli spełniają "specjalne" wymagania:
- zakupili procesor Ryzen 3. generacji 
- nie są w stanie uruchomić systemu ze względu na stary BIOS na płycie
Nowe procesory są również kompatybilne z płytami B350/X370, jednakże AMD nie sprecyzowało, czy posiadacze tych konstrukcji również kwalifikują się do programu pomocy. Wszyscy chętni do skorzystania z zestawu uruchomieniowego muszą przejść do strony gwarancyjnej AMD  (https://www.amd.com/en/support/kb/warranty-information/rma-form) i wypełnić wszelkie niezbędne informacje, wraz detalami produktu (numer seryjny itp.), a w opisie problemu napisać "Boot kit Required"

"Po złożeniu wniosku o wypożyczenie zestawu startowego, AMD będzie wymagać zdjęć procesora Ryzen trzeciej generacji i płyty głównej AMD Socket AM4 z serii 400, które wyraźnie pokazują numery modeli i niepowtarzalne numery seryjne, a także kopię faktury zakupu w celu autoryzacji wniosku. Dodatkowo, podsumowanie lub kopia komunikacji z producentem płyty głównej jest wymagane, gdzie jest wyjaśnione czemu wsparcie producenta płyty nie jest wystarczające. Po zatwierdzeniu żądania RMA, procesor AMD Athlon 200GE zostanie wysłany z opłaconą przesyłką zwrotną. Procesor jest udostępniany jako tymczasowa pożyczka wyłącznie w celu aktualizacji systemu BIOS i musi zostać zwrócony w ciągu 10 dni roboczych od otrzymania. Nie ma potrzeby zwracania dostarczonego rozwiązania chłodzącego" - czytamy na stronie AMD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie możesz uruchomić Ryzena 3000, bo masz stary BIOS? AMD dośle Boot Kit

 0