Nie tylko GeForce RTX 2060, ale i GeForce GTX 1160? Nowe przecieki

Nie tylko GeForce RTX 2060, ale i GeForce GTX 1160? Nowe przecieki

Większość z naszych użytkowników pamięta zapewne, że niemal do samego końca przed oficjalną zapowiedzią kart graficznych GeForce RTX, nie byliśmy pewni, czy NVIDIA zdecyduje się na wypuszczenie nowych grafik w ramach serii 1100, czy może przeskoczy na 2000 oraz czy zachowa oznaczenie GTX, czy może zdecyduje się na RTX. Docierały do nas różne, często sprzeczne informacje na ten temat, ale ostatecznie Zieloni zdecydowali się w obu kwestiach na ten drugi wariant. Z najnowszych przecieków wynika jednak, że możemy doczekać się nieoczekiwanego zwrotu akcji w tym temacie i wkrótce spodziewać możemy się nowych kart graficznych zarówno z serii RTX 2000, jak i GTX 1100. Tak przynajmniej sugeruje chiński portal internetowy Expreview, ale podobne informacje otrzymała także redakcja VideoCardz - oba serwisy słyną zaś z dostarczania sprawdzonych informacji z rynku GPU.

Na początku przyszłego roku spodziewać możemy się nowych kart graficznych od NVIDII, zarówno z serii RTX 2000, jak i GTX 1100.

Na początku przyszłego roku spodziewać możemy się nowych kart graficznych od NVIDII, zarówno z serii RTX 2000, jak i GTX 1100.

tu konkretniej o dwóch modelach, które zadebiutować mają na rynku już w połowie przyszłego miesiąca, czyli długo wyczekiwanym GeForce RTX 2060, który ma być pierwszą kartą z tej serii ze średniej półki cenowej oraz będącym absolutnym zaskoczeniem GeForce GTX 1160. Warto nadmienić, że oba portale nieco różnią się w kwestii tej drugiej karty, ponieważ VideoCardz otrzymać miało przecieki o GeForce GTX 1160, natomiast Expreview o GeForce GTX 1660 Ti, ale może to być różnica wynikająca z niepełnego przepływu zakulisowych informacji. Wynika z tego, że NVIDIA zamierza podzielić GeForce’y na dwie osobne serie, czyli RTX 2000 i GeForce GTX 1100 i trudno uznać to za zaskoczenie, ponieważ o takich scenariuszu mówiło się po cichu już od kilku miesięcy.

Ta zupełnie nowa seria (GeForce GTX 1100) wciąż bazować miałaby na układach graficznych opartych o architekturę Turing, ale ich innych wariantach. Z doniesień wynika bowiem, że GeForce RTX 2060 otrzyma GPU o nazwie TU106-200, natomiast GeForce GTX 1160 (lub GTX 1160 Ti) napędzany będzie przez procesor graficzny TU116. Materiały promocyjne opublikowane przez Expreview wspominają także o Shaderach Turing zamiast rdzeni RT (Ray Tracing), co sugeruje, że technologia śledzenia promieni będzie dostępna na wyłączność tylko dla serii RTX. Co więcej, w jej ramach podobno nie doczekamy się modelu GeForce RTX 2050, co wydaje się logiczne, ponieważ wysokie wymagania ray-tracingu sprawiają, że technologia ta zarezerwowana jest tylko dla wysokowydajnych grafik. Nowe modele ze średniej półki oraz budżetowe karty wypuszczane mają być w ramach serii GeForce GTX 1100. Trzeba przyznać, że taka strategia ze strony NVIDII ma sens, tym bardziej, że AMD nie spieszy się ze wsparciem dla ray-tracingu w swoich produktach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie tylko GeForce RTX 2060, ale i GeForce GTX 1160? Nowe przecieki

 0