Nie tylko PlayStation. Xbox też może mieć problemy z baterią CMOS

Nie tylko PlayStation. Xbox też może mieć problemy z baterią CMOS

Niedawno Sony znalazło się pod ostrzałem, gdy okazało się, że rozładowanie baterii CMOS pozbawi użytkowników najważniejszej możliwości oferowanej przez konsolę - uruchamiania wielu gier. Na szczęście PlayStation jest już wolne od tego problemu, ale to samo prawdopodobnie dotyczy użytkowników konsol Xbox.

Phil Spencer oświadczył, że badane są potencjalne problemy z CMOS w konsolach Xbox. Szef działu Xbox potwierdził, że jest świadomy potencjalnych problemów z konsolą i bada je, aby umożliwić "ciągłą relację między graczem a posiadaną treścią", czyli żeby konsola nie przestała działać wraz z wyczerpaniem, albo uszkodzeniem baterii podtrzymującej. Problem nie jest w tym momencie istotny, jednak stanie się groźny za kilka lub kilkanaście lat, kiedy baterie się najzwyczajniej rozładują.

Microsoft przyznaje, że mogą istnieć potencjalne problemy z baterią CMOS w konsolach Xbox. Oznacza to, że podobnie jak w PlayStation, po rozładowaniu baterii nie będzie możliwości uruchamiania niektórych gier.

Problemy z baterią CMOS mogą potencjalnie uniemożliwić użytkownikom dostęp do zakupionych przez nich gier, więc wszystkich posiadaczy konsol Microsoftu powinien ucieszyć fakt, że producent bierze przykład z konkurencji i przygląda się kwestii baterii w konsolach Xbox. Sony ostatnio rozwiązało analogiczne problemy w PlayStation 5, a teraz wszystkie gry działają nawet z brakującą lub uszkodzoną baterią CMOS, z wyjątkiem gier wykupionych za pośrednictwem PlayStation Plus. 

Przed naprawieniem kwestii z baterią CMOS nie można było uruchamiać tytułów cyfrowych, jeśli bateria była uszkodzona, co było ogromnym problemem zwłaszcza w przypadku edycji cyfrowej konsoli. Wersje "Digital" nie mają możliwości uruchamiania gier z fizycznych nośników, więc w przypadku gdy na konsoli nie będą działać również cyfrowe edycje, sprzęt stanie się jedynie gromadzącym kurz i dość drogim elementem wystroju wnętrz.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie tylko PlayStation. Xbox też może mieć problemy z baterią CMOS

 0