Niedługo sprezentujesz cyfrowe gry na Xbox One

Niedługo sprezentujesz cyfrowe gry na Xbox One

Microsoft nieustannie rozwija swój ekosystem usług Xbox Live. Wkrótce zostanie dodana niezwykle przydatna opcja dotycząca gier cyfrowych, jak ujawnił na Twitterze Mike Ybarra.

Wiceprezes działu Xbox zatweetował właśnie, że firma z Redmond bliska jest zaimplementowania możliwości podarowywania cyfrowych gier ze sklepu Microsoft Store. Obecnie ani Sony, ani Microsoft ani Nintendo nie oferują takiej funkcjonalności. Możemy natomiast dokonać tego na platformie Valve, czyli Steam za pomocą funkcji Steam Gifts.  Na specjalnym forum Xbox Feedback, gdzie użytkownicy wypowiadają się jakie nowe opcje chcieliby ujrzeć w konsoli czy w infrastrukturze Xbox Live, podarowywanie gier było niezwykle popularnym tematem. W ciągu trzech lat pod tym pomysłem podpisało się niemal 5 tysięcy osób.

Propozycja użytkowników forum Xbox Feedback niedługo stanie się rzeczywistością

Szef marki Xbox Phil Spencer wielokrotnie mówił o tym jak istotne jest zbudowanie infrastruktury wokół tego, czego życzy sobie społeczność i tak, aby jej służyć. Nie wiemy jeszcze od kiedy będziemy mogli obdarowywać znajomych prezentami w formie gier, ale targi Gamescom odbywają się już niedługo, bo w przyszłym miesiącu (a dokładniej od 22 do 26 sierpnia) i to właśnie wtedy należy spodziewać się ogłoszenia w tym temacie. Warto też nadmienić, że firma z Redmond testowała także kilka miesięcy temu poprzez program Xbox Insider usługę zwrotów cyfrowych wersji gier. Być może i jedna i druga funkcja zostaną oficjalnie wprowadzone jednocześnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niedługo sprezentujesz cyfrowe gry na Xbox One

 0