Niemal bezramkowe monitory AOC

Niemal bezramkowe monitory AOC

Firma AOC zaprezentowała dwa nowe monitory. Modele o nazwie Q2718PQ oraz Q2718PS nie powstały z myślą o żadnej konkretniej grupie odbiorców. Jednak z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią sobie wygląd urządzeń elektronicznych.

Oba monitory mają praktycznie identyczną specyfikację. Wyposażone są w 27-calowe ekrany o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Producent zastosował w nich matryce AH-IPS o jasności 350 cd/m2 oraz kontraście statycznym na poziomie 1000:1. Producent chwali się, że kontrast dynamiczny osiąga wartość nawet 50 mln do 1, ale wiadomo, że nie jest to szczególnie interesujący parametr.

Pozostałe parametry monitorów, to między innymi 178-stopniowe kąty widzenia zarówno w pionie, jak i poziomie, czas reakcji 5 ms (między odcieniami szarości) oraz pełne pokrycie palety barw sRGB. Oba modele mogą również odświeżać obraz z częstotliwością 60 Hz. Nie korzystają ani z FreeSync, ani tym bardziej G-Sync, więc nie są to urządzenia dla graczy.

To, czym monitory AOC przykuwają uwagę, to ich wygląd. Oba są niemal pozbawione ramek wokół ekranu. Do tego mają asymetryczną podstawę, która ma po prostu dobrze się prezentować. Czym zatem różnią się monitory? Wersja PS ma innego koloru podstawkę oraz kryształki Swarovskiego na tyle obudowy. Tak, w tylnej części obudowy, gdzie nie będą w ogóle widoczne. Sugerowane ceny detaliczne monitorów to 500 i 600 dolarów.

AOC Q2718PQ

AOC Q2718PQ

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niemal bezramkowe monitory AOC

 0