Niemcy domagają się wydłużenia obowiązkowego wsparcia dla smartfonów do 7 lat

Niemcy domagają się wydłużenia obowiązkowego wsparcia dla smartfonów do 7 lat

Wielu konsumentów, którzy decydują się na zakup flagowca za kilka tysięcy złotych, spodziewa się, że smartfon wystarczy im na kilka lat. Niestety producenci wydają łatki bezpieczeństwa i poprawi jedynie przez ograniczony czas. Niemiecki rząd chce to zmienić.

Niemiecki rząd uważa, że ​​konsumenci powinni otrzymywać zdecydowanie dłuższe wsparcie dla swoich smartfonów i chce Unia Europejska wymagała siedmioletniego okresu zarówno na aktualizacje zabezpieczeń, jak i niedrogie części zamienne. UE proponuje obecnie, aby producenci byli zobowiązani do oferowania pięcioletnich aktualizacji zabezpieczeń dla swoich urządzeń, jednak Niemcy uważają, że to za mało i naciskają na siedmioletni obowiązkowy okres.

Unia Europejska proponuje wydłużenia obowiązkowego wsparcia dla smartfonów do 5 lat. Niemcy uważają, że to za mało i domagają się 7-letniego okresu.

DigitalEurope, rzecznik takich firm jak Samsung, Apple i Google nie jest zadowolony z propozycji i chce, aby obecny standard trzyletnich aktualizacji zabezpieczeń dla telefonów komórkowych, które oferuje większość producentów Androida, został utrzymany. Samsung niedawno przedłużył ten okres do czterech lat, podczas gdy Apple zwykle oferuje pięć lat wsparcia. DigitalEurope chce również, aby wymóg oferowania części zamiennych ograniczał się do wyświetlaczy i kamer.

Zmiana przepisów ma przynieść konsumentom nie tylko korzyści finansowe, dzięki braku konieczności wymiany smartfona po zakończeniu okresu wsparcia (brak aktualizacji lub części). Niektórzy użytkownicy nadal korzystają ze starszych systemów operacyjnych długo po tym, jak poprawki bezpieczeństwa przestają się pojawiać, co naraża telefony na ataki. Nowa polityka powinna również mieć korzystny wpływ na środowisko, dostarczając mniej elektrośmieci. Niestety, choć nowe przepisy są bardzo obiecujące, to trzeba pamiętać, że Niemcy są teraz w trakcie trwających wyborów i możliwe, że mamy do czynienia z typowymi obietnicami bez pokrycia. Jeśli Niemcy wycofają się ze swoich zapowiadanych zmian, to i tak pięcioletni okres, który chce wprowadzić UE, może wejść w życie w 2023 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niemcy domagają się wydłużenia obowiązkowego wsparcia dla smartfonów do 7 lat

 0