Niemcy wydłużają ograniczenia, Gamescom przenosi się do "cyfrowego świata"

Niemcy wydłużają ograniczenia, Gamescom przenosi się do "cyfrowego świata"

Gracze, który liczyli na to, że po odwołaniu E3 w Los Angeles to niemieckie targi Gamescom przejmą pałeczkę najważniejszego gamingowego wydarzenia roku, mogą poczuć się rozczarowani. Co prawda bardziej odległa data dawała nadzieję, że targi może się odbędą, ale nic z tego, ponieważ niemiecki rząd wydłużył zakaz organizowania imprez masowych, zamykając możliwość zorganizowania Gamescom 2020 w terminie. Przypominamy, że rozpoczęcie Gamescom 2020  planowane było w tym roku na 25 sierpnia, a Niemcy wydłużyli ogólnokrajowy ban na wszystkie tego typu wydarzenia do końca sierpnia.  Takie rozwiązanie w obecnej sytuacji wydaje się być jednak najrozsądniejsze, ponieważ epidemia koronawirusa Covid-19 wciąż się rozprzestrzenia i zdaniem wielu specjalistów pozostanie z nami jeszcze przez dłuższy czas (zapewne do wprowadzenia szczepionki).

Rozpoczęcie Gamescom 2020  planowane było w tym roku na 25 sierpnia, ale Niemcy wydłużyli właśnie ogólnokrajowy zakaz na wszystkie tego typu wydarzenia do końca sierpnia.

Zdaje się jednak, że organizatorzy Gamescom wciąż mieli nadzieję na to, że targi się odbędą i nie planowali samodzielnego odwołania imprezy, przynajmniej na razie. Na szczęście, po wprowadzeniu odgórnego zakazu zorientowali się, że strategia na zasadzie „wszystko w porządku” nie pasuje już do obecnej sytuacji. Poprzez oficjalne konto Twitter Gamescom poinformowano, że ze względu na komplikacje wynikające z choroby Covid-19 i wydłużenie bana na imprezy masowe w Niemczech do 31 sierpnia, Gamescom 2020 „niewątpliwie” odbywać będzie się w tym roku w sferze cyfrowej. Co konkretnie to oznacza nie wytłumaczono, ale domyślać można się, że chodzi o panele i konferencje online.

Organizatorzy obiecują przekazać więcej informacji wkrótce, ale tutaj również nie podano szczegółów, więc może to potrwać nawet kilka tygodni. Oczywiście do sierpnia pozostało jeszcze kilka miesięcy, więc jest jeszcze sporo czasu na opracowanie planu i ustalenie wszystkiego z zainteresowanymi, zanim dowiemy się jak odbywać będzie się tegoroczny Gamescom. Nie zmienia to faktu, że dla wielu osób, dla których było to coroczne święto graczy, będzie to raczej mało satysfakcjonujące rozwiązanie. Osobiste uczestnictwo w targach na pewno nie wchodzi jednak w grę, ze względów zdrowotnych i zagrożenia życia. Jak tylko organizatorzy zdradzą szczegóły, poinformujemy Was o formacie Gamescom 2020.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niemcy wydłużają ograniczenia, Gamescom przenosi się do "cyfrowego świata"

 0