Niemcy zakażą używania loot boxów w grach?

Niemcy zakażą używania loot boxów w grach?

Po przedstawionym przez ekspertów raporcie dotyczącym szkodliwego wpływu zawartości premium na ludzi, niemieccy politycy będą zastanawiać się nad wprowadzeniem zakazu lub znacznym ograniczeniu tej gałęzi rozrywki w grach. 

Debata o negatywnym działaniu loot boxów na umysły młodych ludzi rozpoczęła się parę lat temu, jednak za sprawą systemu użytego w Star Wars: Battlefront II, temat powrócił niczym bumerang i to ze zdwojoną siłą. Przez minione miesiące zdążyło się nim zainteresować wiele organizacji oraz rządów. Historia pisze także przypadki z samego życia, które często pojawiają się na popularnym Reddit, pokazując siłę uzależnienia od skrzynek z zawartością premium. Wczoraj na rzeczonym forum swój dramat postanowił opisać pewien 25-latek pochodzący z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z wpisu - uzależnił on się w znacznym stopniu od trybu Ultimate Team będącego częścią produkcji piłkarskiej FIFA. Doszło nawet do poważnych konsekwencji w postaci rosnącego przez około 3 lata długu w łącznej wysokości 8 tysięcy funtów, zaciąganego konsekwentnie w banku.

Nasz sąsiad, to kolejny kraj, który bardzo poważnie zaczął podchodzić do systemu loot boxów

Oczywiście całość pieniędzy szła na zakup FIFA Pointsów niezbędnych do otworzenia paczek z kartami, czy to zawodników lub innych randomowych elementów. Temat dość szybko podłapali eksperci z Uniwersytetu w Hamburgu, tworząc dokument niekorzystny dla loot boxów. Został on przesłany do rządowej komisji ds. ochrony młodzieży zaś jej przewodniczący zaznacza, że mikrotransakcje mogą stanowić realne zagrożenie w najbardziej podatnych na uzależnienia od hazardu grupach społecznych. W konsekwencji niemieccy politycy podejmą ten temat w marcu i zastanowią się nad ewentualnym wprowadzeniem regulacji zakazujących lub w mocnym stopniu ograniczających użycie zawartości premium w grach wideo. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niemcy zakażą używania loot boxów w grach?

 0