Niemiecki rząd zapłaci 886000 dolarów za brak aktualizacji do Windows 10

Niemiecki rząd zapłaci 886000 dolarów za brak aktualizacji do Windows 10

14 stycznia Microsoft zakończył rozszerzoną obsługę swojego systemu operacyjnego Windows 7, co oznacza, że ​​firmy i klienci edukacyjni pozostający przy starzejącym się systemie  muszą płacić za rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń (ESU). Jednym z tych użytkowników jest niemiecki rząd, który przez opóźnienia w aktualizacjach do systemu Windows 10, musi zapłacić Microsoftowi co najmniej 886000 USD. Według niemieckich mediów, niemiecki rząd nadal ma 33000 stacji roboczych z systemem Windows 7. Aby nadal otrzymywać ESU, musi zapłacić do Microsoftu opłatę za każde urządzenie - a nie jest to tanie.

Według niemieckich mediów, rząd tego kraju będzie zmuszony zapłacić ogromne kwoty za swoją opieszałość w aktualizacji do Windows 10. Osoba prywatna nie musi posiadać aktualizacji bezpieczeństwa, inaczej sprawa wygląda w instytucjach państwowych.

Cena zależy od używanej wersji systemu Windows 7. W pierwszym roku osoby korzystające z systemu Windows 7 Enterprise zapłacą 25 USD za komputer. Podwaja się to do 50 USD w drugim roku i wzrasta do 100 USD w trzecim roku. Korzystanie z systemu Windows 7 Pro będzie kosztować jeszcze więcej. Koszt ESU rozpoczyna się od 50 USD za każdą stację roboczą, a następnie wzrasta do 100 USD w drugim roku i 200 USD w trzecim roku. Niemiecka gazeta Handelsblatt informuje, że rząd rozpoczął proces przejścia na system Windows 10 w 2018 roku, ale nie był w stanie uaktualnić każdej stacji roboczej na czas. Dodaje, że 20000 z 85000 maszyn w berlińskich biurach rządowych wciąż korzysta z systemu Windows 7.

Niemiecki rząd nie jest jedyną organizacją, która spóźniła się z migracją do systemu Windows 10. W zeszłym roku pojawiały się liczne ostrzeżenia i raporty wykazujące, że wiele branż zbyt długo wstrzymywało się z aktualizacją. Według NetMarketShare 32 procent użytkowników systemu Windows nadal korzysta z systemu Windows 7, który działa na ponad 100 milionach komputerów. Aby przyspieszyć migrację i w pewien sposób postraszyć użytkowników, Microsoft ostatnio wprowadził pełnoekranowe powiadomienia, zalecające aktualizację do systemu Windows 10.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Niemiecki rząd zapłaci 886000 dolarów za brak aktualizacji do Windows 10

 0