Nieoficjalnie: powstaje Mafia II: Definitive Edition

Nieoficjalnie: powstaje Mafia II: Definitive Edition

Mafia II to gra, która chociaż nie zdołała zaskarbić sobie serca fanów tak jak zrobiła to pierwsza część wydana w 2002 roku to bez wątpienia nadal trzyma całkiem wysoki poziom czego niektórzy fani nie mogą powiedzieć o trzeciej odsłonie serii zapoczątkowanej przez Illusion Softworks. Produkcja trafiła na komputery i jeszcze poprzednią generację konsol Xbox 360, oraz PlayStation 3 dziesięć lat temu i na próżno szukać jej na PS4, bo zgodnie z dostępną informacją dwójka pozostaje kompatybilna z Xbox One, ale jest to oczywiście pierwotne wydanie. Okazuje się, że teraz może nadejść zupełnie nowa wersja Mafia II: Definitive Edition, która została sklasyfikowana przez południowokoreański organ zajmujący się klasyfikacją wiekową. Niestety nie wiemy nic o platformach docelowych projektu, lecz z oczywistych względów narzuca się na myśl PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Również detale dotyczące tego wydania są owiane tajemnicą, chociaż spekuluje się, iż będziemy mieć do czynienia nie ze zwykłym przeniesieniem już dostępnego portu tylko pełnoprawnym remasterem, które są teraz w modzie.

Mafia II: Definitive Edition została sklasyfikowana przez południowokoreańską agencję ratingową. Nowa edycja trafi najpewniej na PC, PS4 oraz Xbox One.

Nieoficjalnie: powstaje Mafia II: Definitive Edition

Zapewne największą zmianą w przypadku Definitive Edition będzie poprawa oprawy graficznej i dodanie wsparcia dla rozdzielczości 4K. Co ciekawe to nie jedyna odsłona serii, o której wkrótce może być głośno. Nie od dziś mówi się o powstawaniu Mafii 4, z kolei plotki podsycają doniesienia o poszukiwaniu przez studio Hangar 13 ludzi do pracy nad nowym, tajemniczym tytułem. Dodatkowo ekipa zajmie się nie tylko już istniejącą marką, ale rozwojem całkowicie świeżego IP. Poszukiwany jest człowiek na stanowisko producenta wykonawczego, zaś wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że gra zadebiutuje dopiero na konsolach następnej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Kto wie możliwe, iż nie chodzi o czwórkę, ale właśnie remaster Mafii 2? Warto wspomnieć, że prace nad czwartą odsłoną rozpoczęto zaraz po zakończeniu prac nad niesławną trójką, aczkolwiek początkowo deweloperzy wrzucili koncept do kosza i wrócili do niego po pewnym czasie zaczynając prawie od zera.

Mafia 4 prawdopodobnie przeniosłaby by nas do lat 70. ubiegłego wieku do Las Vegas gdzie wcielilibyśmy się w tajemniczą postać Włocha. Gra klimatem miała znacząco odbiegać od tego, co proponuje trzecia odsłona cyklu więc w oczach fanów już na starcie zyskałaby na niemałym plusie. Oczywiście są to nieoficjalne informacje i musimy do nich podchodzić z dystansem, a ponadto nie wiemy, czy i na ile ewentualny projekt został zmieniony. Bez wątpienia sprzedaż Mafii 3 nie mogła zadowolić wydawcy i zgodnie ze statystykami sprzed kilku lat trafiła ona do około 5 milionów odbiorców. Do tego nie zabrakło krytyki ze strony graczy, a także branżowych ekspertów. Tym samym twórcy zrobią zapewne bardzo wiele żeby marka wróciła na dawne tory i znów cieszyła fanów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nieoficjalnie: powstaje Mafia II: Definitive Edition

 0