Nieoficjalnie: Powstaje Samsung Galaxy Note 10 Lite

Nieoficjalnie: Powstaje Samsung Galaxy Note 10 Lite

Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Plus zostały zaprezentowane już jakiś czas temu, jednak według dostępnych informacji Samsung planuje ujawnić jeszcze jedną wersję związaną ze wspomnianą serią, którą będzie tańszy Galaxy Note 10 Lite reprezentujący klasę średnią. Zgodnie z rewelacjami SamMobile południowokoreański gigant ma kontynuować produkcję mniej wymagających smartfonów znajdujących się w zasięgu portfela przeciętnego Kowalskiego. Urządzenie pod względem możliwości to duchowy następca Galaxy Note 3 Neo, który trafił do sprzedaży przed kilkoma laty. Telefon ma kryć się pod oznaczeniem SM-N770F (flagowce producenta posiadają nazwy SM-N9xx). Dodatkowo litera „F” w nazwie ewidentnie sugeruje, że Galaxy Note 10 Lite trafi do europejskiej dystrybucji.

Według dostępnych informacji Samsung zamierza ujawnić tańsze wersje Galaxy Note 10 i Galaxy S10.

Termin premiery to kolejna istotna kwestia i tak tutaj sugeruje się, że smartfon mógłby zawitać na półki sklepowe jeszcze w tym, a nie przyszłym roku, ponieważ Samsung chce utrzymać nadal żywe zainteresowanie nową serią. Co ciekawe tutaj początkowo prognozowano, iż prezentacja miałaby się zbiec z równoczesnym ujawnieniem przyszłorocznych flagowców Galaxy S11. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną to producent planuje wyposażyć swój produkt w procesor Qualcomm Snapdragon 730, aczkolwiek nie wyklucza się również alternatywy w postaci Snapdragon 675. Natomiast obecność 6 GB pamięci RAM + 128 GB dodatkowej przestrzeni na dane wydaje się raczej przesądzona. Budżetowe przeznaczenie smartfona niesie za sobą oczywiste oszczędzanie na wyposażeniu.

I tak w ramach cięć kosztów Note 10 Lite najpewniej zostanie pozbawiony zakrzywionego wyświetlacza na rzecz płaskiego ekranu. Tak czy inaczej, do przedstawionych informacji należy podchodzić z pewną dozą rezerwy. Bez wątpienia w przypadku wypuszczenia na rynek modelu z Lite w nazwie może on odnieść niemały sukces. Potencjał w tego rodzaju urządzeniu dostrzegł Samsung, który w założeniu pomoże mu zwiększyć przychody w kolejnych kwartałach. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że w tym samym czasie przedsiębiorstwo pracuje nad tańszym odpowiednikiem Galaxy S10 oznaczonym nazwą Lite. Niestety tutaj podobnie jak w przypadku Galaxy Note 10 Lite nie znamy większych szczegółów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nieoficjalnie: Powstaje Samsung Galaxy Note 10 Lite

 0