Nieoficjalnie: Przyszłoroczne Call of Duty to Black Ops 5

Nieoficjalnie: Przyszłoroczne Call of Duty to Black Ops 5

Seria Call of Duty w opinii fanów od lat nie oferuje nic, co by mogło przyciągnąć ich uwagę na dłużej. Ubiegłoroczna odsłona Black Ops 4 zrezygnowała nawet z kampanii fabularnej stawiając całkowicie na rozgrywkę sieciową, w tym popularny tryb battle royale. I chociaż przez pewien czas od premiery gra posiadała nawet sporą bazę aktywnych użytkowników, to niestety wiele wskazuje na to, że w ostatnim okresie ten stan się pogorszył. Sytuację zauważa również wydawca marki Activison, który w przyszłym roku zamierza przeprowadzić poważne zmiany w Call of Duty. Jak wynika z najnowszych nieoficjalnych informacji firma poinformowała w ubiegłym tygodniu studia Raven i Sledgehammer, iż nie będą one już odpowiedzialne za powstawanie kolejnej odsłony serii.

Activision postanowiło zmienić deweloperów odpowiedzialnych za przygotowanie przyszłorocznej odsłony Call of Duty. Tym razem za dokończenie prac będzie odpowiedzialne studio Treyarch. 

Tym samym prace nad Call of Duty, które zadebiutuje w 2020 poprowadzi już ekipa ze studia Treyarch. Co ciekawe przyszłoroczny epizod Call of Duty miał nas przenieść w czasy zimnej wojny, aczkolwiek projekt trafił do kosza i nowi deweloperzy skupią się nad rozwojem Black Ops 5. Mimo wszystko Raven oraz Sledgehammer nie pozostaną całkowicie bezrobotni, ponieważ pomogą doświadczonym kolegom w przekształceniu całego zrealizowanego już materiału kampanii fabularnej na potrzeby następnej produkcji. Jednocześnie Treyarch będzie miało znacznie mniej czasu na dopracowanie wszystkiego niż pierwotnie zakładało, co zgodnie ze źródłami Kotaku nie wszystkim zatrudnionym w studiu autorom w pełni odpowiada.

Jednym z powodów tych zmian ma być rzekomy konflikt pomiędzy pracownikami Sledgehammer i Raven. Natomiast wcześniejsza wersja przyszłorocznego Call of Duty była często opisywana w kuluarach jako ogromny bałagan. Tegoroczna odsłona serii, za którą najpewniej odpowiada Infinity Ward ponownie przeniesie nas do ciepło przyjętego przez fanów Modern Warfare. Oczywiście przytoczone rewelacje na ten moment należy traktować jako czyste, aczkolwiek wielce prawdopodobne spekulacje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nieoficjalnie: Przyszłoroczne Call of Duty to Black Ops 5

 0