Nieoficjalnie: Sony obniżyło cenę PlayStation 5 w reakcji na ruch Microsoftu

Nieoficjalnie: Sony obniżyło cenę PlayStation 5 w reakcji na ruch Microsoftu

Microsoft odkrył już wszystkie najważniejsze karty związane z Xbox Series X oraz Xbox Series X, które trafią do sprzedaży 10 listopada w niezbyt wygórowanych cenach. Sony mimo ruchu ze strony rywala nadal milczy w ważnych dla fanów kwestiach i nie wiemy, kiedy dokładnie PlayStation 5 zadebiutuje w sklepach ani ile będzie należało za niego zapłacić. Nie znaczy to jednak, że japoński producent spoczywa na laurach. Jak wynika z nieoficjalnej rewelacji serwisu GameReactor firma postanowiła zareagować na ogłoszenie giganta z Redmond w całkiem konkretny sposób, mianowicie obniżając cenę PS5, które pierwotnie było droższe od Xbox Series X. Do dystrybucji trafią dwa warianty PlayStation 5, z czego Digital Edition nie posiada napędu optycznego i w jego przypadku musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 399 dolarów co i tak przebije Xbox Series S, ale nie w takim stopniu jak pierwotnie. Natomiast główny model PS5 ma kosztować 499 dolarów.

Sony w reakcji na ujawnienie cen Xbox Series X i Xbox Series S miało obniżyć wartość PlayStation 5, które pierwotnie było droższe od konsol Microsoftu.

Sama plotka nie doczekała się obecnie oficjalnego potwierdzenia ze strony Sony i należy do niej podchodzić z pewnym dystansem. Jeśli faktycznie ceny były zawyżone względem propozycji Microsoftu, to raczej logiczne, że Japończycy podjęli decyzję o obniżce, aby nie dawać rywalowi pola do popisu. Jeśli chodzi o różnice między Xbox Series X oraz Xbox Series S to nie dotyczą one jedynie kwestii napędu optycznego, lecz również dysku SSD, którego pojemność będzie niższa i wyniesie 512 GB co przy fakcie braku czytnika płyt i konieczności instalacji gier w formie cyfrowej pozostaje zaskakującym krokiem producenta. Oprócz tego tańsza konsola jest o 60 procent mniejsza od droższego wydania. Oczywiście kwestie techniczne to nie jedyny element decydujący o tym, która firma zwycięży w nadchodzącej nowej wojnie konsol.

Kolejnym są gry na wyłączność niedostępne na konkurencyjnej platformie. Bez wątpienia od wielu lat na tym polu wygrywa PlayStation, które skutecznie napędza sprzedaż szczególnie w tej generacji. Mimo wszystko część z tytułów wydanych pierwotnie wyłącznie na urządzeniu Sony trafiło też na komputery czego idealnym przykładem jest tutaj Horizon: Zero Dawn zaś w planach mają być następne propozycje. Wskazuje na to ostatni raport przedsiębiorstwa z Japonii, które w graczach z PC widzi potencjał dla swojej konsolowej marki. Na komputery mają bowiem trafiać te gry, których ewentualne kontynuacje zobaczymy już tylko na PS4 lub PS5.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nieoficjalnie: Sony obniżyło cenę PlayStation 5 w reakcji na ruch Microsoftu

 0